Uwaga kierowcy! Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym ulicy Żwirki i Wigury w Andrychowie z powodu us
Uważajcie na tym przejeździe! Nie działa sygnalizacja!

Uwaga kierowcy! Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym ulicy Żwirki i Wigury w Andrychowie z powodu uszkodzenia nie działa sygnalizacja świetlna. Informuje o tym znak ale sporo kierujących go lekceważy. Uważajcie!

Jak informują mieszkańcy Andrychowa, od jakiegoś czasu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ulicy Żwirki i Wigury nie działa sygnalizacja świetlna. Informuje o tym tablica z informacją "Sygnalizacja uszkodzona" oraz znak STOP. Niestety  sporo kierowców lekceważy znaki.

To standardowa procedura i nie ma w tym nic szczególnie dziwnego, bo to kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, jednak przedłużająca się awaria zainteresowała dziennikarzy Nowin Andrychowskich, którzy skontaktowali się z koleją.

Jeśli chodzi o przejazd przy ul. Żwirki i Wigury, tutaj stwierdzono usterkę, która po dokładnym zidentyfikowaniu będzie wyeliminowana. Dlatego do czasu jej usunięcia osygnalizowano skrzyżowanie znakiem STOP, z napisem uszkodzona sygnalizacja. Zobowiązuje to kierowców do zachowania szczególnej ostrożności" – poinformowała redakcję Dorota Szalachą z PKP PLK.

Na razie nie wiadomo więc, kiedy sygnalizacja znowu będzie działać więc uczulamy kierowców aby zwracali uwagę na znaki i to czy jedzie pociąg, zatrzymywali się przed torami zanim przejadą i to na każdym przejeździe, nie tylko niestrzeżonym, ale także z rogatkami. To urządzenia, które zawsze mogą się zepsuć i nie powinniśmy im za bardzo ufacć Spotkanie z kilkuset tonowym pociągiem źle się zazwyczaj kończy dla samochodu i znajdujących sie w nim osób...


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Kika 2021-01-20 19:17
Jednego nie rozumiem który przejazd jest niestrzeżony każdy jest oznakowany znakami stop i krzyż św Andrzeja a niektóre sygnalizację i rogatki to jak dojdzie do wypadku na przejściu dla pieszych lub skrzyżowaniu dróg to są to niestrzeżone przejścia lub skrzyżowania tak by to rozumieć
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.