Ratownicy GOPR apelują o ostrożność na szlakach, które ze względu na padający śnieg, nie są łat
Na "jabłuszkach" i sankach po beskidzkich szlakach. GOPRowcy apelują!

Ratownicy GOPR apelują o ostrożność na szlakach, które ze względu na padający śnieg, nie są łatwe do pokonywania. W dodatku nie brakuje chętnych, którzy rozjeżdżają je na "jabłuszkach" czy sankach. Tylko w miniony weekend ratownicy interweniowali w 14 przypadkach.

Wreszcie zimowa aura pokrywająca się z  porą roku w kalendarzu zachęca do wypoczynku. Niestety "dzięki" decyzjom rządu zamknięte mamy baseny, lodowiska, siłownie czy stoki narciarskie. Nic więc dziwnego, że zarówno dorośli jak i ich pociechy szukają możliwości jakiegokolwiek wypoczynku i nacieszenia się z "białej" pogody. Stąd popularnością cieszą się niewielkie wzniesienia czy popularne górskie szlaki, na których nie brakuje chętnych do narciarstwa, czy zjeżdżania na sankach czy popularnych "jabłuszkach".

Niestety sporo osób zapomina przy tym o bezpieczeństwie a w Beskidach panują obecnie lokalnie bardzo trudne warunki turystyczne. Tylko w miniony weekend ratownicy GOPR interweniowali w 14 wypadkach w naszym regionu. W większości zdarzenia spowodowane były poślizgnięciem się lub upadkiem właśnie podczas jazdy na sankach i "jabłuszkach".

Bardzo prosimy o rozwagę. Popularne aktywności, t.j. jazda na sankach, ślizganie się na jabłuszkach, oponach itp. w górach bywają tragiczne w skutkach. Szczególnie na baczności należy mieć się w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych. Należy pamiętać również o tym, że przyspieszenie sobie zejścia poprzez zjazd szlakiem (na butach, jabłuszkach, kurtce itp.) i jego wyślizganie, może być dla kogoś idącego za nami przyczyną wypadku – apelują GOPRowcy.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.