Kilka zastępów strażaków zawodowych interweniowało w  pożarze pustostanu przy ulicy Nadbrzeżnej w
Kolejny pożar w pustostanie przy wadowickiej obwodnicy

Kilka zastępów strażaków zawodowych interweniowało w  pożarze pustostanu przy ulicy Nadbrzeżnej w Wadowicach. To kolejny pożar w ostatnich miesiącach w tym miejscu. Sprawcami zazwyczaj są bezdomni.

We wtorek (11.01) służby ratunkowe zostały poinformowane o pożarze na ulicy Nabrzeżnej w Wadowicach. Przechodniów zaniepokoił spory dym wydobywający się z jednego z pustostanów. Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Wadowice, OSP Jaroszowice oraz patrol policji.

Jeden z pasów leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Piłsudskiego w kierunku Krakowa został zablokowany przez wozy strażackie, ruch odbywał się wahadłowo przez co tworzyły się niewielkie korki. Również ulica Nadbrzeżna była zablokowana.

Pożar udało się szybko ugasić: w ogniu stanęły znajdujące  się tutaj śmieci i inne rzeczy. Policja podejrzewa podpalenie: budynek jest często wykorzystywany do noclegów przez osoby  bezdomne.

To kolejna w ostatnim czasie interwencja służb tego typu  w tym miejscu. Sprawców nie udaje się złapać.


🚨 19:42 🚨 wyjazd do pożaru pustostanu na ulicy Nadbrzeżnej 🚒

Opublikowany przez NIEpoparzeni OSP Wtorek, 12 stycznia 2021

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.