Po półtorej roku, kiedy wydawało się, że bitwa została wygrana, do Kasperka Bąka z Babicy pod Wado
Paskudna choroba powróciła do Kasperka. Pomóc w walce z nią może każdy

Po półtorej roku, kiedy wydawało się, że bitwa została wygrana, do Kasperka Bąka z Babicy pod Wadowicami powróciła paskudna choroba - ostra białaczka limfoblastyczna. W walce z nią może maluchowi pomóc każdy z nas.

Wydawało się, że  po półtorej roku walka o zdrowie Kasperka Bąka z Babicy pod Wadowicami zakończyła się zwycięstwem. W czerwcu 2019 rodzice malucha dowiedzieli się, że choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną

Od marca przebywaliśmy w domu. Po 9 miesiącach szpitalnego leczenia onkologicznego ostrej białaczki limfoblastycznej, wierzyliśmy, że uda się utrzymać remisję, czyli cofnięcie choroby, że życie naszego syna i całej naszej rodziny wróci do normy. Choć wiedzieliśmy, że tak naprawdę normalnie już nie będzie, bo towarzyszący nam codziennie strach nie pozwalał zapominać o tym co przeżyliśmy i że ta walka o życie naszego Kasperka trwa i trzeba być czujnym – piszą rodzice Kasperka.

Kasperek codziennie przyjmował chemię, podstawową broń w tej walce. Wszystko wyglądało dobrze. Przyszedł grudzień 2020 roku. Czas wyjątkowy dla każdego z nas. Niestety okazało się, że choroba powróciła.

Tuż po Mikołaju, Kasper zaczął wymiotować. Byliśmy czujni. Trafiliśmy do Szpitala w Wadowicach, tam okazało się, że Kasper prawie nie widzi na lewe oczko. Wykonano tomografię głowy. Wszystkie wyniki konsultowano z Prokocimiem, do którego po kilku dniach trafiliśmy. Tam wykonano rezonans. Wykazał świeży mikrowylew w dnie oka. Diagnoza po raz kolejny przewróciła nasze życie do góry nogami. Nawrót choroby. Tym razem rak zaatakował w główce i zajął siatkówkę oczka – relacjonują rodzice.

Od razu przystąpiono do chemioterapii. Tym razem dużo mocniejsza, bardzo agresywna. Leczenie może trwać nawet 12 tygodni. Lekarze nie pozostawiają złudzeń. Będzie potrzebny przeszczep szpiku. Wykonano  badania na zgodność, niestety maluch w najbliższej rodzinie jej nie posiada. trzeba szukać szukać genetycznego bliźniaka  Kasperka, który  może uratować mu życie.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do wojska Kasperka, toczącego kolejną bitwę z  wredną chorobą, może zgłosić się  do Fundacji DKMS: https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

Zarejestruj się jako dawca szpiku, być może to właśnie Ty będziesz w stanie uratować nasze dziecko – apelują rodzice malucha.

Można również wspomóc dowolną kwotą zbiórkę na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/42djjv

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Ewunia 2021-01-08 13:25
Dużo siły dla rodziców
Cytować
+4 #2 Łukasz 2021-01-08 18:22
Zapraszamy i pomagajmy na naszej grupie na Facebooku dla Kasperka
https://www.facebook.com/groups/174311191095522/?ref=share
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.