W zakładach Synthos w Oświęcimiu doszło do potężnego wybuchu i pożaru. W akcji gaśniczej uczestni
Wybuch i pożar w zakładach chemicznych w Oświęcimiu. W akcji gaśniczej także strażacy z naszego powiatu

W zakładach Synthos w Oświęcimiu doszło do potężnego wybuchu i pożaru. W akcji gaśniczej uczestniczyło kilkadziesiąt zastępów strażaków zawodowych i druhów ochotników, także z powiatu wadowickiego.

W czwartek (7.01) przed godziną 19:00 służby ratunkowe otrzymały informację o potężnym wybuchu i pożarze na terenie zakładów Synthos przy ulicy Chemików w Oświęcimiu. Wybuch było słychać z kilku kilometrów.

Ma miejsce zadysponowano liczne zastępy strażaków zawodowych jak i druhów ochotników z powiatów oświęcimskiego, chrzanowskiego, krakowskiego jak i wadowickiego. Sporo obserwatorów radziło zamknąć okna i pozostać w domach.

Nastąpił zapłon w urządzeniu oczyszczania powietrza z instalacji do produkcji kauczuku. Sytuacja jest opanowana, w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Nie nastąpiła nadmiarowa emisja do atmosfery oraz do wód, ciągi technologiczne są wyłączone z ruchu – poinformował zakład Syntos w Oświęcimiu.

Podczas akcji gaśniczej większość dróg dojazdowych była zablokowana a kierowców czekały korki i utrudnienia Policja ustala okoliczności tego zdarzenia. Trwa także liczenie strat.

Oświęcim, ul. Chemików Duży wybuch pożaru w zakładach chemicznych Synthos. Ze wstępnych informacji wynika, iż pożar...

Opublikowany przez Małopolskie Drogi Czwartek, 7 stycznia 2021

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Xxx 2021-01-08 00:52
Przeprowadzić kontrolę we wszystkich zakładach w Małopolsce nie ważne czy to chemiczne czy nie ale wszystkie piece gazowe do kontroli bo w zakładach to tylko na waryjatka jechać bez, przeglądów bez niczego tylko liczą aby była produkcja zrobiona... Wszystkich do kontroli a już w powiecie wadowickim to mus....
Cytować
+6 #2 Gienia 2021-01-08 06:05
Czy to nie aby wybuch budowanego modułowego reaktora atomowego bwrx-300 tamże? :D
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.