Po ataku nożownika przez 39-letniego mieszkańca Andrychowa na 21-letniego motocyklistę, głos w tej sp
Poszkodowany przez nożownika motocyklista zabrał głos. To znany zawodnik enduro

Po ataku nożownika przez 39-letniego mieszkańca Andrychowa na 21-letniego motocyklistę, głos w tej sprawie postanowił zabrać sam poszkodowany, jak się okazuje, znany  w środowisku zawodnik enduro.

Jak już informowaliśmy, policja zatrzymała 39-letniego mieszkańca Andrychowa, który w niedzielę (22.11) po południu zaatakował nożem 21-letniego motocyklistę, kiedy ten razem z ojcem  jeździł w okolicach Pańskiej Góry Motocyklem. Z obrażeniami ud i ręki trafił w ciężkim stanie do wadowickiego szpitala.

Zobacz: Nożownik zaatakował motocyklistę na Pańskiej Górze
Zobacz: Atak nożownika na Pańskiej Górze. Dramatyczna relacja motocyklistów

Sprawą zajmuje się policja, która ustala przebieg zdarenia. Wstępnie czyn zakwalifikowano jako naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia (artykuł 157 §1 Kodeksu Karnego) podlegający karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ta kwalifikacja może się jeszcze zmienić. Prokuratura Rejonowa w Wadowicach we wtorek (24.11) ma zdecydować o ewentualnych zarzutach dla napastnika. Motocyklista razem ze swoim ojcem jeździli po parkowych ścieżkach nielegalnie: teren należy do gminy Andrychów i obowiązuje tutaj całkowity zakaz poruszania się motocyklami i quadami.

Tymczasem głos w tej sprawie zabrał poszkodowany motocyklista, jak się okazuje, znany zawodnik enduro  i zawodnik sportów motocyklowych. Ma na swoim koncie m.in. występy w Red Bull 111 i Megawatt czy Enduro Lidze.

Dzięki każdemu za wsparcie i masę wiadomości‼️ Nie jestem w stanie przeczytać nawet części z nich‼️ A jeśli ktoś ma NAS (mnie i tatę ) za prowodyrów tej całej popier‼️olonej akcji, to jeszcze będziecie przepraszać. Gdyby nie chęć przetrwania, nie pisał bym teraz tego. Przed oczami było tylko światło, a drzewa nie miały koloru. Dzięki spacerom z psami wiedziałem jak bez wzroku wyjechać z lasu – napisał na Facebooku Franek Dubaniowski.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+21 #1 Ania 2020-11-24 12:21
i .......??!
Cytować
+40 #2 Dobra 2020-11-24 13:16
Dobra to ja zapytam tak tego pokrzywdzonego?
Co robił w miejscu dla pieszych na motorze ?
Proste pytanie prowodyrze ?
Nie usprawiedliwiam typa z nożem !
Cytować
+36 #3 Chyba mi nie żal 2020-11-24 14:56
Jest przykro że się tak stało ale gościowi puściły nerwy. Coś wiem o tym nie na soboty i niedzieli żeby jakiś debil nie jeździł po lesie. Z dzieckiem nie pójdziesz na spacer zwierzęta wygłoszone. Człowieku na motorze się nie jeździ po lesie i mam to gdzieś czy jestes sportowcem prawo jest dla wszystkich jednakowe. Sumując to nie jest mi Cię żal i nie rób z siebie ofiary
Cytować
+27 #4 Mieszkaniec wsi 2020-11-24 15:22
Ofiarę zrobisz z siebie czy sierotek??? Żeby nie wyszło że dwóch na jednego i była obrona konieczna bo wtedy wyrok dostaniesz. Powinni dożywotnio odbierać prawko
Cytować
+12 #5 Krzych 2020-11-24 16:27
Jazda po lesie motorem bez tłumika robi się coraz bardziej ekscytująca. A to wyzwiska, życzenia śmierci, kalectwa itp, a to lecący kamień, a to linka podcinająca gardło, a to nóż w bebechach..Ciek awe dlaczego?
Cytować
+15 #6 Lala 2020-11-24 16:48
Jak tak dalej pójdzie to z celebryta wyląduje na Trybunalskiej
Cytować
+10 #7 Afi 2020-11-24 17:00
Kto wie jak tam było dwie strony dwie wersje wydarzeń.....
Cytować
+12 #8 Apis 2020-11-24 18:26
Już pierwsze zdanie pana Franka dużo o nim mówi...
Cytować
+11 #9 Ania 2020-11-24 18:38
Cytuję Apis:
Już pierwsze zdanie pana Franka dużo o nim mówi...

Fakt wulgaryzmy tu i tam...
Cytować
+2 #10 Megi 2020-11-24 19:24
Od wydawania wyroków kto winny czy niewinny są sądy a prawda jest taka że on nie powinien jedzić motorem po lesie a ten rzekomy spacerowicz z psem nie powinien mieć z sobą takiego noża i tak zareagować bo strach pomyśleć jak by zareagował gdyby szła rodzina z dzieckiem i jego pies by zaatakował dziecko to też by wdał się w bójkę z użyciem noża .hmm nikt ze zdrowym rizsądkiem nie wchodzi do lasu na spacer z nożem .tyle w tym temacie więc nie bawmy się w ocenianie kto winny jak naprawdę nie wiemy jak było .
Cytować
-5 #11 tartak 2020-11-24 19:34
Cytuję Chyba mi nie żal:
Jest przykro że się tak stało ale gościowi puściły nerwy. Coś wiem o tym nie na soboty i niedzieli żeby jakiś debil nie jeździł po lesie. Z dzieckiem nie pójdziesz na spacer zwierzęta wygłoszone. Człowieku na motorze się nie jeździ po lesie i mam to gdzieś czy jestes sportowcem prawo jest dla wszystkich jednakowe. Sumując to nie jest mi Cię żal i nie rób z siebie ofiary

z psami się do lasu nie chodzi
Cytować
+4 #12 KJ 2020-11-24 20:07
Przeczytajcie wpis Pana Franka pod zdjęciem, a nie w treści artykułu. Okazuje się że Redaktor pominął pierwsze zdanie. Cóż za elokwencja. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i na tor a nie do lasu.
Cytować
+14 #13 yanek 2020-11-24 21:36
jak już pokazał przypadek [censored]a Puzio, to że jest się "znanym" zawodnikiem nie znaczy że ma się mózg i szacunek do innych,
sam sposób wypowiedzi tego Pana typu "jeszcze będziecie przepraszać" sugeruje że wyżej sra niż dup3 ma
Cytować
+9 #14 B 2020-11-25 06:33
Cytuję Krzych:
Jazda po lesie motorem bez tłumika robi się coraz bardziej ekscytująca. A to wyzwiska, życzenia śmierci, kalectwa itp, a to lecący kamień, a to linka podcinająca gardło, a to nóż w bebechach..Ciekawe dlaczego?

Problem narasta od lat a nasze Państwo z paździerza udaje że nie ma sprawy (jak wielu innych).
Ogólna rada dla pseudo crossowców: jak Cię nie stać na tor kup se wrotki.
Cytować
0 #15 ...a co z ROWERAMI?? 2020-12-17 15:56
Motory niszczą szlaki, ale prawdziwym zagrożeniem dla pieszych wędrowców na szlakach turystycznych są ROZPĘDZENI na maxa ROWERZYŚCI zjeżdżający tymi szlakami w dół na pełnym gazie. :((

Takiego rozpędzonego rowerzysty NIE SŁYCHAĆ oraz NIE JEST on w stanie się zatrzymać przed pieszymi na szlaku - ludzie muszą uciekać na boki (jak zdążą, bo przecież na górskie wycieczki chodzą często rodziny z grupą dzieci).

ROZWIĄZANIE PROBLEMU jest proste i wprowadzone z powodzeniem w innych krajach:
- wystarczy stworzyć dwa rodzaje szlaków, czyli szlaki TYLKO dla pieszych oraz inne szlaki TYLKO dla rowerów --> to zapewnia WSZYSTKIM BEZPIECZEŃSTWO.

Jeśli wtedy rowerzysta wjedzie na szlak dla pieszych (albo pieszy wejdzie na szlak dla rowerzystów) - płacą wysokie GRZYWNY. Takie rozwiązanie wprowadzono z powodzeniem w innych krajach i problem zagrożenia bezpieczeństwa na szlakach się skończył.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.