Kierowca audi wsiadł za kierownicę  mając w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu. Został ujęty prz
Kierowca audi Wieprzu miał 3,2 promila. Chciał przekupić policjantów.

Kierowca audi wsiadł za kierownicę  mając w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu. Został ujęty przez innego uczestnika ruchu i przekazany policjantom, którym usiłował wręczyć korzyść majątkową, aby odstąpili od czynności służbowych. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu andrychowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy na terenie Wieprza. Jak wynikało z ustaleń, styl jazdy kierującego audi wskazywał, że może być on nietrzeźwy. Zwróciło to uwagę innego kierującego, który ujął  kierowcę w chwili, gdy ten zatrzymał się na parkingu. Na miejsce został wezwany patrol policji.  

Mieszkaniec gminy Wieprz został przebadany przez nich na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał w organizmie ponad 3,2 promila. Wtedy też mężczyzna postanowił wręczyć policjantom 350 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Wówczas został zatrzymany i przewieziony do andrychowskiej jednostki – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Następnego dnia mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, gdzie usłyszał zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za próbę przekupienia policjantów. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.  

Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 Lol 2020-11-20 14:51
Cztery kółka na masce a piąte za kierownicą
Cytować
+14 #2 Michał 2020-11-20 14:56
Stanowczo za mało kontroli trzeźwości!!
Ustawiają sie z suszarkami w środku nocy i wlepiają mandaty za przekroczenie predkosci o 7kmh a tylu pijakom jazda pod wpływem uchodzi na sucho...
Cytować
+2 #3 Nowy 2020-11-21 11:44
Cytuję Lol:
Cztery kółka na masce a piąte za kierownicą

Raczej w tym przypadku zera;)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.