W kraju padł kolejny rekord dobowy przypadków zmarłych chorych zakażonych koronawirusem. Również w
Kolejny rekord zgonów chorych na koronawirusa w kraju, rekord zgonów również w powiecie wadowickim

W kraju padł kolejny rekord dobowy przypadków zmarłych chorych zakażonych koronawirusem. Również w powiecie wadowickim odnotowano największą od początku epidemii ilość zgonów.

W sobotę  (14.11) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o  25 571 nowych zakażeniach koronawirusem w naszym kraju.  To niestety ciągle sporo. Nadal najwięcej przypadków odnotowano ponownie w województwie śląskim. W ciągu minionej doby zmarło  548 chorych: 119 osób zmarło z powodu COVID-19, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 429 osób. To największa liczba zgonów odnotowana od początku epidemii w Polsce. Kwarantanną objęto 440 025 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 30 625 osób.

Według informacji sanepidu, w ciągu minionej doby   w powiecie wadowickim odnotowano 73 nowe przypadki zakażeń. Niestety zmarły kolejne 8 osoby: najwięcej od początku epidemii.  Do tej pory zachorowało w powiecie wadowickim 3686 osób, zmarło w sumie 38 mieszkańców. Wyzdrowiało 1354 osób, liczba mieszkańców objętych kwarantanną to  2786 osób.

W Małopolsce do tej pory odnotowano 76 127 przypadków zakażeń koronawirusem, 42 382 osób wyzdrowiało, z powodu Covid-19 zmarło 1195 mieszkańców.

Do tej pory w kraju odnotowano 691 118 zakażeń, 10 045  zmarło, zaś wyzdrowiało 282 215  osób.

Podstawowym środkiem ochronnym przed koronawirusem jest właściwe mycie rąk. Niezwykle istotne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odległości. Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu:  +48 222 500 115.

Przypomnijmy, że ubiegłej  soboty (7.11) obowiązują nowe obostrzenia mające ograniczyć rozprzestrzenianie się zakażeń koronawirusem. To zamknięte do 29 listopada (z możliwością przedłużenia) placówki kultury: teatry, kina, muzea, galerie sztuki, domy kultury, ogniska muzyczne, 1 osoba na 15 metrów kwadratowych w kościołach,  w godzinach od 8:00 do 16:00 od poniedziałku do piątku przemieszczanie się osób do 16 roku życia pod opieką dorosłego, ograniczenie zgromadzeń publicznych do maksymalnie 5 osób, zakaz organizowania spotkań i imprez a także zalecenie ograniczenia przemieszczania się osób 70+, z wyjątkiem obowiązków zawodowych i zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego oraz sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.

Tymczasem w czwartek (12.11) wieczorem premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że "nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny" czyli tak naprawdę kolejnego lockdownu, znanego już z początku epidemii. Argumentował to spadkiem liczny zakażeń. Tymczasem lekarze zwracają uwagę, że nie ma za bardzo z czego się cieszyć  a "ustabilizowanie się liczby zakażeń na wysokim poziomie jest iluzją poprawy i nie powinno nas uspokajać".

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Doktor filozof 2020-11-14 12:58
Nie bójcie się - NAJWIEKSZY AUTORYTET W DZIEDZINIE MEDYCYNY nijaki Klinowski zaraz wam powie co macie zrobić. On się na wszystkim zna. On jest waszym guru. Zaufajcie Klinowskiemu. To wybitny prawnik, polityk, lekarz, ekonomista, etyk, urbanista, budowniczy, środowiskowiec, no po prostu encyklopedia wiedzy. Szkoda jedynie, że wiedzy dla zj***w zaczerpniętej z lewackich tabloidów wymieszanej z ideologią zrytych bań. Ale słuchajcie go towarzysze, liczcie mu buty i ryjcie berety. Aha i wsłuchując się w jego brednie nie zapomnijcie się porządnie zjarać. Wtedy będziecie super "oświeceni".
:D :D :D
Cytować
0 #2 פֿאָלקס שטימע 2020-11-14 13:16
Cytuję Doktor filozof:
Ale słuchajcie go towarzysze, liczcie mu buty


Po co mamy liczyć jego buty ???

A tak, byle chlapnąć, to ty sobie możesz wiesz czym - językiem po zimnej patelni.

Po raz kolejny potwierdziłeś swoją intelektualną mizerię.
Cytować
0 #3 Grant 2020-11-14 15:38
Zapytanie do wszystkich co tak ryczeli podczas strajku kobiet gdzie jesteście no gdzie wasz guru Mateusz tęczowe flagi dzieciom się znudziło a starych ubeków juz prawie nie ma
Cytować
0 #4 Maciej 2020-11-14 16:54
Cytuję Grant:
Zapytanie do wszystkich co tak ryczeli podczas strajku kobiet gdzie jesteście no gdzie wasz guru Mateusz tęczowe flagi dzieciom się znudziło a starych ubeków juz prawie nie ma

Napewno nie tam gdzie Ty i Twój guru mówiący kilka miesięcy temu, że pokonaliśmy COVID i nie ma czego się obawiać :)
Cytować
0 #5 Grant 2020-11-14 19:01
Cytuję Maciej:
Cytuję Grant:
Zapytanie do wszystkich co tak ryczeli podczas strajku kobiet gdzie jesteście no gdzie wasz guru Mateusz tęczowe flagi dzieciom się znudziło a starych ubeków juz prawie nie ma

Napewno nie tam gdzie Ty i Twój guru mówiący kilka miesięcy temu, że pokonaliśmy COVID i nie ma czego się obawiać :)

Wolę tego mojego guru niż twoich europejskich pedziow
Cytować
0 #6 Covid-19 2020-11-15 08:37
Obwieszczenie
W związku z nakazem zasłaniania twarzy i nosa jeżeli widzisz osobę bez maski i nie zasłaniającą nosa to zrób zdjęcie i wyślij na policję. :D
Cytować
0 #7 Vegeta 2020-11-15 09:37
Piszcie sobie że ta strona jest taka,druga taka i "na złość tamtym" glosujcie od lat na tą samą klikę, a oni tam na górze tylko się z twgo cieszą, jak skłócają naród na takich i owakich a im fortunki tylko rosną.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.