Bardzo smutne wieści z wadowickiego szpitala. Nie żyje doktor Jadwiga Smolec-Talaga, która była na pi
Drukuj
Smutna wiadomość z wadowickiego szpitala. Zmarła lekarka zakażona koronawirusem

Bardzo smutne wieści z wadowickiego szpitala. Nie żyje doktor Jadwiga Smolec-Talaga, która była na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem i niestety sama przegrała z nim walkę.

Szpital Powiatowy w Wadowicach w piątek (13.11) poinformował o śmierci znanej i lubianej lekarki Jadwigi Smolec-Talag, diabetolog i endokrynolog w tutejszej lecznicy.

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość, że odeszła nasza Koleżanka i Przyjaciel - doktor Jadwiga Smolec-Talaga. Była osobą niezwykle oddaną pacjentom. W trudnym i niebezpiecznym czasie pandemii z wielkim zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki, postrzegając zawód lekarza nie tylko jako pracę, ale przede wszystkim powołanie do pomocy drugiemu człowiekowi – czytamy w komunikacie kolegów i koleżanek ze szpitala.

Pełna empatii i ciepła, cieszyła się sympatią i uznaniem współpracowników, zawsze chętna do pomocy i wsparcia w każdej sytuacji. Będąc na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem poniosła najwyższą cenę: sama uległa zakażeniu i przegrała z chorobą.

Do końca wierzyliśmy, że wygra tę walkę… – dodają ze smutkiem koledzy i koleżanki zmarłej

Jadwiga Smolec–Talaga ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach w 1981 roku. Po studiach medycznych związała się na stałe z Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, rozpoczynając od stażu podyplomowego lekarza oraz dyżurów w Dziale Pomocy Doraźnej w Wadowicach. Ukończyła specjalizację I, a później II stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych, współpracując z oddziałem wewnętrznym oraz Miejską Przychodnią Rejonową. W międzyczasie ukończyła szkolenie z zakresu gastroskopii, dzięki czemu współtworzyła w ramach II oddziału wewnętrznego pracownię gastrofiberoskopii, w której wykonywała badania gastroskopii i panendoskopii. Współpracowała również z Poradnią Cukrzycową. W tym czasie ukończyła drugą specjalizację - w dziedzinie endokrynologii. Nieprzerwanie pracowała w Powiatowej Przychodni Specjalistycznej w Wadowicach w Poradni Endokrynologicznej, a w ostatnich miesiącach wspierała także Poradnię Diabetologiczną. Miała 64> lata

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Chciał skoczyć z balkonu, policjanci na szczęście zdążyli na czas

Policja podsumowała tegoroczną majówkę na drogach. 13 kolizji, pijak za kółkiem

Synoptycy przestrzegają przed burzami i gradem

15-latka potrącona na przejściu dla pieszych na krajówce w Inwałdzie

Znowu zamkną ulicę Dąbrowskiego w Andrychowie