42-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego narobił sobie kłopotów. Jadąc bez prawa jazdy został zatrz
Bez prawa jazdy chciał wręczyć policjantom łapówkę

42-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego narobił sobie kłopotów. Jadąc bez prawa jazdy został zatrzymany przez oświęcimską policję w gminie Kęty. Chciał wręczyć im łapówkę, teraz grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (11.11) tuż po 16:00 na ulicy na Włosień w Bielanach (gmina Kęty) oświęcimscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki volkswagen jadący z prędkością 102 km/h na odcinku z ograniczeniem prędkości do 50 km/h.

Podczas kontroli policjanci poinformowali kierowcę, którym okazał się 42–letni mieszkaniec powiatu wadowickiego o popełnionym wykroczeniu. Następnie mundurowi ustalili, że mężczyzna wsiadając za kierownicę auta dopuścił się również przestępstwa, ponieważ miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Wtedy kierowca zasugerował , że przecież sprawę można inaczej załatwić ponieważ do przekroczenia prędkości miał przyznać się jego znajomy, który był pasażerem pojazdu. Natomiast policjanci w zamian za takie załatwienie sprawy otrzymają gotówkę. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że taka propozycja stanowi przestępstwo. Niestety mężczyzna zlekceważył ich słowa wyjmując plik banknotów w kwocie tysiąca złotych, które włożył do notatnika jednego z mundurowych – poinformowała Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.<

Mundurowi powiadomili mężczyznę, że zostaje zatrzymany w związku z popełnieniem przestępstwa drogowego oraz przestępstwa korupcyjnego.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Acab 1312 2020-11-12 22:22
Ja bym wziął na miejscu tych policjantów.
Cytować
0 #2 Kamil 2020-11-12 23:38
Cytuję Acab 1312:
Ja bym wziął na miejscu tych policjantów.


Może jakby było w podanej kwocie jedno zero więcej.
Cytować
0 #3 As 2020-11-13 16:02
Nie wierze.....
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.