Powiat wadowicki znajdzie się w czerwonej strefie. Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferenc
Drukuj
Powiat wadowicki w czerwonej strefie. Większe obostrzenia w strefach

Powiat wadowicki znajdzie się w czerwonej strefie. Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji o nowych obowiązujących w strefach w kraju.

Przed wyborami rząd chwalił się, że poradził sobie z epidemią. Jednak patrząc na "wypłaszczenia"w ostatnich dniach trudno nie odnieść wrażenia, że mało kto już panuje nad epidemią koronawirusa w naszym kraju. W czwartek (15.10) po raz kolejny odnotowano dobowy rekord zakażeń: 8099 przypadków.

Po południu podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od soboty (17.10) w czerwonej strefie znajdzie się aż 152 powiaty i 70% ludności Polski. W czerwonej strefie znajdzie się też powiat wadowicki i oświęcimski. Jednocześnie ogłoszono nowe obostrzenia w strefach.

W strefach żółtych działalność gastronomiczna będzie możliwa w godzinach od 6:00 do 21:00. W imprezach okolicznościowych od poniedziałku (19.10) będzie mogło wziąć udział maksymalnie 25 osób bez możliwości zabawy tanecznej. Zgromadzenia będą ograniczone do 25 osób. Wydarzenia sportowe odbywać się będą bez publiczności, zawieszona zostaje działalność basenów i siłowni. Uczelnie wyższe i szkoły średnie przechodzą na nauczanie hybrydowe.

W strefach czerwonych obowiązywać będzie limit po 5 osób na kasę w sklepach. Zakaz imprez okolicznościowych. Zgromadzenia maksymalnie do 10 osób. W szkołach wyższych i średnich nauczanie odbywać się będzie zdalnie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Zderzenie dwóch aut w Dąbrówce. Jedna osoba poszkodowana

Załamanie pogody, na drogach już tworzą się utrudnienia

Zakończyły się prace rozbiórkowe budynku oddziału zakaźnego starego szpitala. Starostwo zapowiada jednak kolejne

To już raczej definitywnie koniec letniej pogody. Przygotujcie bluzy i kurtki

Napad w sklepie pod parkiem. Policja szuka sprawcy