Pada deszcz co powoduje podwyższone stany rzek i potoków w naszym regionie. Część z nich przekroczy
Rośnie stan wód w rzekach i potokach

Pada deszcz co powoduje podwyższone stany rzek i potoków w naszym regionie. Część z nich przekroczyła już stan ostrzegawczy.

Od niedzieli (11.10) w naszym regionie intensywnie pada deszcze. To powoduje, że podnosi się stan rzek i potoków. We wtorek (13.10) Skawa w Suchej Beskidzkiej zbliża się  do stanu ostrzegawczego.

W Wadowicach i poniżej Jeziora Mucharskiego,  sytuacja związana ze Skawą jest w normie. Gorzej z jej dopływami. Potok Kleczanka w Barwałdzie w niektórych miejscach przelewa się przez mostki, standardowo zalewane są też przez niego pola uprawne jak i boiska.

Niestety sytuacja może się pogorszyć, bo według prognoz, w ciągu najbliższych dni czekają nas dalsze opady. Synoptycy zapowiadają w naszym regionie deszcz o natęzeniu umiarkowanym i silnym: od 40 do 55 milimetrów lokalnie do 70 milimetrów.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.