Jeden z mieszkańców podczas spaceru w lesie w miejscowości Tłuczań (gmina Brzeźnica) znalazł spory
Mieszkaniec podczas spaceru w miejscowości Tłuczań znalazł niewybuch z II wojny światowej

Jeden z mieszkańców podczas spaceru w lesie w miejscowości Tłuczań (gmina Brzeźnica) znalazł spory pocisk pochodzący z czasów II wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się saperzy. Policja apeluje, aby w przypadku odnalezienia niewybuchów, wzywać służby.

Kilka dni temu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu w miejscowości Tłuczań (gmina Brzeźnica).

Pocisk owalnego kształtu o długości około 30 cm i średnicy około 15 cm, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, ujawnił na terenie leśnym mieszkaniec powiatu wadowickiego – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Pocisk znajdował się w znacznej odległości od zabudowań, w związku z tym nie było zagrożenia dla mieszkańców. Policjanci z posterunku policji w Brzeźnicy  zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów, którzy przewieźli niewybuch na poligon celem neutralizacji.

Mundurowi apelują o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami: samodzielne  wydobywanie czy przenoszenie niewypałów  jest bardzo niebezpieczne, dlatego w przypadku ujawnienia takiego przedmiotu powinniśmy natychmiast powiadomić odpowiednie służby.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.