Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali 39 i 58-latka, którzy dokonali sporo prz
Złodziejska szajka zatrzymana. 39 i 58-latkowi grozi 10 lat więzienia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali 39 i 58-latka, którzy dokonali sporo przestępstw na terenie gminy. Grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje Komenda Powiatowa  Policji w Wadowicach, kryminalni pracowali nad wyjaśnieniem kilku spraw dotyczących kradzieży, zniszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem, do których doszło na terenie gminy Wadowice. Wszystko wskazywało na to, że za tymi przestępstwami stoją ci sami sprawcy.

W okresie od grudnia 2018 roku do stycznia 2019 roku została uszkodzona instalacja chłodnicza (poprzez wyrwanie miedzianych rurek z systemu chłodniczego) na terenie byłego zakładu przetwórstwa mięsnego. Straty jakie spowodowali przestępcy oszacowano na kwotę 50 tysięcy złotych. W grudniu 2019 roku sprawcy, po uprzednim wyważeniu kwatery okiennej przedostali się na teren tego samego zakładu, skąd ukradli szereg metalowych przedmiotów stanowiących wyposażenie przedsiębiorstwa. Straty zostały wówczas wycenione na kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Z kolei w sierpniu tego roku, dwukrotnie została skradziona sieć telekomunikacyjna w miejscowości Babica oraz Roków. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę około 5500 złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego  wytypowali sprawców tych przestępstw. To 39 i 58-latek, mieszkańcy powiatu wadowickiego, którzy zostali zatrzymani kilka dni temu w swoich miejscach zamieszkania.

W środę (16.09) przedstawiono im zarzuty (młodszy z mężczyzn usłyszał dwa, natomiast starszy – cztery), do których się przyznali. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.