Ewakuowano mieszkańców, wezwano saperów, CBŚ zatrzymało mężczyznę, który przechowywał w swoim d
Skład amunicji w Andrychowie. Rodzina twierdzi, że zatrzymany meżczyzna to fan militariów

Ewakuowano mieszkańców, wezwano saperów, CBŚ zatrzymało mężczyznę, który przechowywał w swoim domu arsenał. Tymczasem rodzina zatrzymanego twierdzi, że jest on fanem niegroźnych historycznych militariów, które nawet pokazywał na wystawach.

W środę (15.09) na ulicę 27 Stycznia w Andrychowie przyjechał patrol saperów z Krakowa, który zajął się ujawnionym dobę temu znaleziskiem w postaci pocisków, broni i amunicji. We wtorek (15.09) rano ewakuowano z tego powody 18 osób ze znajdujących się w pobliżu trzech prywatnych budynków i bloku, którzy noc spędzili nie w swoich domach a u rodzin. Interweniowała policja, strażacy, Pogotowie Gazowe i Energetyczne i pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Andrychowie.

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało mężczyznę, właściciela tego rzekomego arsenału. Policja pod nadzorem prokuratury sprawdza, jakiego rodzaju amunicja była przechowywana w jego domu.

Tymczasem Nowiny Andrychowskie rozmawiały z rodziną zatrzymanego, która twierdzi, że nie było to wiele sztuk amunicji, zaś ta, którą odnaleziono, nie była uzbrojona. Według nich mężczyzna jest miłośnikiem starych pamiątek historycznych, który swoje zbiory pokazywał nawet na różnych wystawach i nie było z tym problemu.

Policja była trzy razy i wszystko było w porządku, a teraz wpada CBŚP. Tam jest parę przedmiotów historycznych. On się interesuje II wojną światową. Zbierał wszystko nie tylko amunicję, zbierał mundury. 90%miał kupionych. Brat zrobił wystawę w Domu Kultury w Andrychowi – mówił w rozmowie z Nowinami Andrychowskimi brat zatrzymanego.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-15 #1 Sprawiedliwy 2020-09-16 14:10
A dlaczego ewakuowani spędzili noc u swoich rodzin. To miasto powinno im załatwić pokoje hotelowe i za nie zapłacić. Albo ten ,,kolekcjoner ''
Cytować
-12 #2 Sprawiedliwy 2020-09-16 16:43
Co rodzinka tego degenerucha juz minusuje. Jak chce takie coś trzymać to niech trzyma ale już rozbrojone bez prochu. A nie zagraża tylu osobą
Cytować
0 #3 Sprawiedliwy 2020-09-16 20:47
Dziękuję wszystkim bezmózgowcą za minusy. Brawoo
Cytować
+2 #4 Ryan 2020-09-17 11:08
"Osobą", "bezmózgowcą" widać jak u Ciebie mózg pracuje.
Cytować
+1 #5 Sav 2020-09-17 13:31
Znam tego gościa i byłem u niego w domu. Ktoś zrobił mu na złość i tyle. Miał dużo pamiątek po II wojnie światowej i był zafascynowany tym tematem. Wszystkie przedmioty były pozbawione prochu lub miały zeszlifowane iglice. Pozdrawiam właściciela i trzymam kciuki za niego. A Pan Sprawiedliwy niech doleje sobie oliwy do swojego mózgu. Zanim kogoś oskarżysz to najpierw sprawdź fakty.
Cytować
0 #6 Sav 2020-09-18 01:23
W ramach sprostowania, chodziło o zeszlifowaną tylną część łuski (ta na której są napisy dotyczące chyba kalibru) i to z tego co wyczytałem poprawnie nazywa się spłonką a nie tak jak napisałem iglica. Z góry przepraszam za mój błąd.
Cytować
0 #7 SprawiedliwyIdiota 2020-09-18 20:31
Osobom a nie osobą
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.