Centralna Biuro Śledcze Policji zatrzymało mieszańca Andrychowa, który w jednym z domów przy ulicy 2
CBŚ zatrzymało mężczyznę przechowującego amunicję w jednym z andrychowskich budynków

Centralna Biuro Śledcze Policji zatrzymało mieszańca Andrychowa, który w jednym z domów przy ulicy 27 stycznia gromadził pociski, broń i amunicję. Znaleziskiem zajęli się saperzy.

Jak już informowaliśmy, we wtorek (16.09) rano w jednym z budynków przy ulicy 27 stycznia w Andrychowie ujawniono znaczną ilość pocisków artyleryjskich i amunicji. Ewakuowano 18 osób ze znajdujących się w pobliżu trzech prywatnych budynków i bloku

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Andrychów, druhów ochotników z OSP Andrychów, policję, Straż Miejską, Pogotowie Energetyczne oraz Pogotowie Gazowe a także pracowników Wydziału Zarządzania Kryzysowego andrychowskiego magistratu.

Teren zabezpieczono i nikt przez kilkanaście godzin nie miał prawa tam wejść. Większość ewakuowanych mieszkańców minioną noc spędziło u swoich rodzin.

W środę (16.09) rano po znalezisko przyjechał pluton saperski z Krakowa, który ustali dokładną ilość i rodzaj znalezionej amunicji. Jednocześnie Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało mężczyznę, który w swoim domu przechowywał niebezpieczne materiały.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.