Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali 18-latka, który okradł mężczyznę, z któr
18-latek ukradł znajomemu 80 tysięcy. Znaleziono też przy nim narkotyki

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali 18-latka, który okradł mężczyznę, z którym mieszkał pod jednym dachem. Jego łupem padło ponad 80 tysięcy złotych. Znaleziono też w jego pokoju narkotyki. Złodziej usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu, do andrychowskiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży pieniędzy. Z jego relacji wynikało, że skradziono mu 80 tysięcy złotych z metalowej kasety, która znajdowała się w szafce zamykanej na klucz. Jak ustalili policjanci, pod koniec sierpnia, pokrzywdzonemu również skradziono 3 tysiące złotych lecz nie zgłaszał tego faktu policji.

W toku podjętych działań przez kryminalnych udało się ustalić i zatrzymać sprawcę kradzieży. Jak się okazało, to 18-letni mieszkaniec gminy Wieprz, który mieszkał z pokrzywdzonym. 18-latek wiedząc, gdzie znajduje się klucz od szafki, wykorzystał nieuwagę mężczyzny i dokonał kradzieży – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

Podczas przeszukania pokoju zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli marihuanę, a w trakcie przeszukania terenu ujawnili w zaroślach, niedaleko miejsca zamieszkania, foliowy worek, w którym były koperty ze skradzionymi pieniędzmi. Kryminalni odzyskali 78 860 złotych.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut posiadania środków odurzających, do których się przyznał i złożył obszerne wyjaśnienia.

Za powyższe przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 Beskidzki 2020-09-15 16:25
Ale mocne solaria w tym Andrychowie mamy.
Cytować
+10 #2 haha 2020-09-15 16:33
Cytat:
Ale mocne solaria w tym Andrychowie mamy.
No własnie jestem ciekaw czemu nie napiszą jakiej narodowości był owy sprawca ?
Cytować
+10 #3 Sprawiedliwy 2020-09-15 17:38
Cyganek?
Cytować
-6 #4 Andi 2020-09-15 22:10
Debile, biali Polacy katolicy nie kradną, zabijają, gwałcą? Przejdźcie się po więzieniach, to zobaczycie ilu tam POLAKÓW.
Cytować
+1 #5 ⭐⭐⭐⭐⭐ 2020-09-17 06:40
Cytuję Sprawiedliwy:
Cyganek?

najzwyklejszy polak, znałam go
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.