Policja odnalazła sprawcę potrącenia dwóch chłopców, 8 i 10-latka, do jakiego doszło na przejściu
Policja odnalazła sprawcę potrącenia dzieci na przejściu dla pieszych

Policja odnalazła sprawcę potrącenia dwóch chłopców, 8 i 10-latka, do jakiego doszło na przejściu dla pieszych przed jedną z kalwaryjskich szkół, który uciekł po zdarzeniu. Jaka spotkała go kara?

Jak już informowaliśmy, w piątek (11.09) około godziny 8:25 na ulicy Mickiewicza w Kalwarii Zebrzydowskiej,  w bezpośrednim sąsiedztwie tutejszej Szkoły Podstawowej, kierujący nieznanym pojazdem potrącił dwóch chłopców przechodzących prawidłowo przez przejście dla pieszych. 

8 i 10 latek trafili do szpitala w krakowskim Prokocimiu, gdzie po badaniach, wypuszczono je do domu z niewielkimi potłuczeniami, jakie odniosły podczas potrącenia.

Mundurowi ustalali okoliczności tego zdarzenia, pojazd jak i  kierującego, zabezpieczono i przeglądnięto m.in. nagrania z monitoringu. Sprawcę udało się szybko ustalić.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że sprawcą jest mieszkaniec Kalwarii Zebrzydowskiej, który prowadził samochód marki ope – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

Mężczyźnie zostało zabrane prawo jazdy, odpowie też za spowodowanie zdarzenia drogowego.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.