"Nie zgubił ktoś samochodu?" pytają żartobliwie kierowcy. Pojazd, osobowe renault clio, od kilku tygo
Ktoś nie zgubił renówki? Leży w rowie w Nowych Dworach

"Nie zgubił ktoś samochodu?" pytają żartobliwie kierowcy. Pojazd, osobowe renault clio, od kilku tygodni leży na boku przy drodze powiatowej w Nowych Dworach (gmina Brzeźnica) i budzi sporą ciekawość mieszkańców tych okolic. O co chodzi?

Od kilku tygodni przy drodze powiatowej w Nowych Dworach (gmina Brzeźnica) leży w rowie na boku samochód osobowy. Kilka dni temu został ogrodzony policyjną taśmą. "Nie zgubił ktoś samochodu" pytają żartobliwie kierowcy, pojazd budzi też spore zainteresowanie okolicznych mieszkańców.  O co z nim chodzi postanowiliśmy zapytać policję. Jak się okazuje, to "pozostałość" kolizji drogowej.

23 sierpnia z rana otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym: renault clio w rowie. Na miejscu nie było kierowcy. Sporządzono notatkę – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Jak się okazuje, mundurowi próbują nawiązać kontakt z właścicielem. Nie wiadomo, w jaki sposób doszło do tego, że auto znalazło się w rowie. Czy kierowca jechał za szybko, był pod wpływem, czy wbiegło mu coś pod koła, ale  to będzie raczej już ciężko ustalić. W kolizji brał udział jedynie ten pojazd.

Policja nie ma też podstaw do odholowania samochodu: nie utrudnia on ruchu, co najwyżej właściciel terenu, najprawdopodobniej gmina Brzeźnica lub Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, może mieć pretensję o jego przedłużające się wykorzystanie w celach "parkingowych"...


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+23 #1 Mieszkaniec 2020-09-11 15:23
Panie redaktorze
Jak już Pan pisze coś to proszę sprawdzić gdzie to ma miejsce, bo reno
nie leży w rowie przy drodze 44
Lecz przy drodze powiatowej Brzeznica-Wadow ice
Cytować
+1 #2 Gieniu 2020-09-11 22:22
I było na numerach z Bytomia
Cytować
0 #3 Kiedyś stał citroen 2020-09-11 22:37
Xantia na wadowickich blachach na parkingu przy lotnisku w Liverpoolu. Stał tak dobrych kilka miesięcy. Nawet zdjęcie miałem na starym telefonie.
Cytować
+1 #4 Wojtek 2020-09-12 20:05
Tu to sensacja. Na drodze Krakow- Proszowice co jakis czas ktos laduje w rowie starym gratem. A potem auto tak zostaje na kilka tygodni. Ostatnio granatowy Opel Astra lezal jeszcze w Krakowie przynajmniej 2 tygodnie.
Cytować
0 #5 Tomko 2020-09-13 13:26
Cytuję Gieniu:
I było na numerach z Bytomia

Z Jaworzna
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.