Policjanci zatrzymali 29-latka, który nie mając uprawnień do kierowania pojazdami wsiadł za kierownic
Drukuj
Bez uprawnień spowodował kolizję i wjechał do rowu. Grozi mu 3 lata więzienia

Policjanci zatrzymali 29-latka, który nie mając uprawnień do kierowania pojazdami wsiadł za kierownicę seata i spowodował kolizję. Kontynuując dalszą jazdę wjechał do przydrożnego rowu. Ponadto miał przy sobie narkotyki. Grozi mu 3 lata pozbawienia wolności.

W poniedziałek (7.09) dyżurny wadowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze krajowej nr 28 kierujący seatem spowodował kolizję drogową i odjechał z miejsca. Skierowani na miejsce policjanci w miejscowości Świnna Poręba ujawnili w przydrożnym rowie samochód wskazany w zgłoszeniu. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec Wadowic.

Jak ustalili mundurowi, kierujący tym pojazdem, w Gorzeniu Dolnym najechał na tył volvo, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Chwilę później, jadąc w stronę Suchej Beskidzkiej, stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim amfetaminę. Wadowiczanin został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Ponadto mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej. Wyniki badań krwi wykażą czy kierował pod wpływem narkotyków.

Grozi mu do 3 lat więzienia.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Uciekał przed policją, spowodował kolizję a do tego, jak się okazało, wiózł narkotyki

Ponad 10 tysięcy nowych przypadków w Polsce. W powiecie wadowickim 53

Wybił szyby i uszkodził karoserię w dwóch autach. 23-latkowi grozi 5 lat więzienia

Mundurowi przestrzegają przed fałszywymi mailami wzywającymi na policję. Mogą zainfekować komputer

Małopolska z kolejnym rekordem. W powiecie wadowickim znowu spory przyrost zachorowań