18 zastępów strażaków zawodowych i druhów ochotników gasiło pożar dachu hali jednego z andrychows
Potężny pożar w andrychowskim zakładzie

18 zastępów strażaków zawodowych i druhów ochotników gasiło pożar dachu hali jednego z andrychowskich zakładów.  Ogień na szczęście udało się ugasić, nikomu nic się nie stało.

W  poniedziałek (31.08) po godzinie 17:00 służby ratunkowe otrzymały informację o pożarze na terenie zakładu produkującego przyczepy przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Potężny, ciemny słup dymu było widać z daleka. Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Andrychów, JRG Wadowice oraz okolicznych OSP, w sumie 18 jednostek.

Zapalił się kanał odciągowy od lakierni. Z uwagi, że są to resztki farb, chemikalia, lakiery szybko się to rozrosło i rozprzestrzeniło na dach jednej z hali – poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

W ogniu stanęło około 100 m2 dachu. Akcja gaśnicza trwała ponad 2 godziny, obecnie trwają prace dogaszające i rozbiórkowe. 5 osób, pracowników zakładu, ewakuowało się z miejsca zdarzenia. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

Strażacy ustalają okoliczności tego zdarzenia. Na miejscu obecny był burmistrz Andrychowa Tomasz Żak a także przedstawiciele zakładu.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.