Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w powiecie. W ciągu ostatniej doby odnotowano kolejne przypadki
Drukuj
Kolejne zakażenia w powiecie wadowickim. Szpital po przerwie uruchamia swoje dwa oddziały

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w powiecie. W ciągu ostatniej doby odnotowano kolejne przypadki Jednocześnie wadowicki szpital po  przerwie, uruchamia ponownie swoje dwa oddziały. Testy pacowników i pacjentów, którzy mogli mieć kontakt z jedną z zakażonych pracownic, wyszły ujemnie.

W piątek  (7.08) ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju: 809 to najwyższy wynik dobowy, licząc od 4 marca, czyli dnia, w którym potwierdzono pierwszy w Polsce przypadek zakażenia Covid-19. Kolejny zresztą niechlubny dobowy rekord w ostatnich dniach.

Jak poinformował w piątek (7.08) wadowicki sanepid, w ciągu ostatniej doby w powiecie przybyły 2 nowe osoby zakażone koronawirusem. Jednocześnie Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach uruchamia po przerwie swoje dwa oddziały: położniczy i ginekologiczny. Tydzień temu zostały zamknięte, u jednej z pracownic placówki, mieszkanki gminy Wadowice, wykryto zakażenie koronawirusem. U pracowników i pacjentek, które mogły mieć z nią kontakt, zrobiono testy. Wyszły ujemnie.

Do tej pory odnotowano w powiecie wadowickim 179 przypadków zakażeń nowym wirusem. Niestety odnotowano też 3 przypadki śmiertelne: to 77-letni mieszkaniec Zagórnika (gmina Andrychów), 74-letni mieszkaniec Barwałdu Górnego oraz 41-letnia mieszkanka Sosnowic. Cała trójka miała choroby współistniejące. Z chorobą powadziło sobie do tej pory i wyzdrowiało  49 osób. Obecnie choruje na Covid-19 127 mieszkańców, liczba objętych kwarantanną to 334 osoby.

Liczba osób w kwarantannie, zakażonych, wyzdrowiałych w powiecie wadowickim z podziałem na gminy:

Andrychów – 83 w kwarantannie. 36 osób zakażonych, w tym 10 ozdrowieńców - 1 wykazany przez inne województwo, 5 osób zakażonych hospitalizowanych, 20 osób w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.
Brzeźnica – 18 w kwarantannie. 9 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 3 osoby w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.
Kalwaria Zebrzydowska – 12 w kwarantannie. 7 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.
Lanckorona – 12 w kwarantannie. 9 osób zakażonych w tym 7 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej.
Mucharz – 36 w kwarantannie. 40 osób zakażonych, w tym 8 ozdrowieńców,  31 osób w izolacji domowej, 1 osoba w hospitalizacji.
Spytkowice – 20 w kwarantannie. 1 osoba zakażona- ozdrowieniec wykazywany przez inny powiat.
Stryszów – 9 w kwarantannie. 5 osób zakażonych w izolacji domowej.
Tomice – 40 w kwarantannie. 2 osoby zakażone w tym 1 osoba w izolatorium, 1  ozdrowieniec wykazany przez inny powiat.
Wadowice – 59 w kwarantannie. 29 osób zakażonych, w tym 2 ozdrowieńców, 24 osoby w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowana, 1 osoba w izolatorium.
Wieprz – 45 w kwarantannie. 41 osób zakażonych w tym 11 ozdrowieńców, 27 osób w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowane, 1 osoba w izolatorium.

Na świecie odnotowano do tej pory 19 263 848 zakażonych,  12 102 174 z nich wyzdrowiało, 717 222 osoby zmarło. W Polsce do tej pory zakażonych zostało 50 324 osoby, 36 041 z nich wyzdrowiało, 1 787 zmarło.

Mimo, że coraz więcej osób zaczyna lekceważyć groźną chorobę, warto mieć na uwadze, że ciągle na świecie jak i w Polsce panuje epidemia. Podstawowym środkiem ochronnym przed koronawirusem jest właściwe mycie rąk. Niezwykle istotne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odległości. Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu:  698 926 976, lub z NFZ,  telefon: 800 190 590 (całodobowa infolinia). Całodobowa infolinia dla obywateli w sprawach kwarantanny i zdrowia: +48 222 500 115.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Uciekał przed policją, spowodował kolizję a do tego, jak się okazało, wiózł narkotyki

Ponad 10 tysięcy nowych przypadków w Polsce. W powiecie wadowickim 53

Wybił szyby i uszkodził karoserię w dwóch autach. 23-latkowi grozi 5 lat więzienia

Mundurowi przestrzegają przed fałszywymi mailami wzywającymi na policję. Mogą zainfekować komputer

Małopolska z kolejnym rekordem. W powiecie wadowickim znowu spory przyrost zachorowań