Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w powiecie. W ciągu ostatniej doby odnotowano kolejne przypadki
Kolejne zakażenia w powiecie wadowickim. Szpital po przerwie uruchamia swoje dwa oddziały

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w powiecie. W ciągu ostatniej doby odnotowano kolejne przypadki Jednocześnie wadowicki szpital po  przerwie, uruchamia ponownie swoje dwa oddziały. Testy pacowników i pacjentów, którzy mogli mieć kontakt z jedną z zakażonych pracownic, wyszły ujemnie.

W piątek  (7.08) ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju: 809 to najwyższy wynik dobowy, licząc od 4 marca, czyli dnia, w którym potwierdzono pierwszy w Polsce przypadek zakażenia Covid-19. Kolejny zresztą niechlubny dobowy rekord w ostatnich dniach.

Jak poinformował w piątek (7.08) wadowicki sanepid, w ciągu ostatniej doby w powiecie przybyły 2 nowe osoby zakażone koronawirusem. Jednocześnie Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach uruchamia po przerwie swoje dwa oddziały: położniczy i ginekologiczny. Tydzień temu zostały zamknięte, u jednej z pracownic placówki, mieszkanki gminy Wadowice, wykryto zakażenie koronawirusem. U pracowników i pacjentek, które mogły mieć z nią kontakt, zrobiono testy. Wyszły ujemnie.

Do tej pory odnotowano w powiecie wadowickim 179 przypadków zakażeń nowym wirusem. Niestety odnotowano też 3 przypadki śmiertelne: to 77-letni mieszkaniec Zagórnika (gmina Andrychów), 74-letni mieszkaniec Barwałdu Górnego oraz 41-letnia mieszkanka Sosnowic. Cała trójka miała choroby współistniejące. Z chorobą powadziło sobie do tej pory i wyzdrowiało  49 osób. Obecnie choruje na Covid-19 127 mieszkańców, liczba objętych kwarantanną to 334 osoby.

Liczba osób w kwarantannie, zakażonych, wyzdrowiałych w powiecie wadowickim z podziałem na gminy:

Andrychów – 83 w kwarantannie. 36 osób zakażonych, w tym 10 ozdrowieńców - 1 wykazany przez inne województwo, 5 osób zakażonych hospitalizowanych, 20 osób w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.
Brzeźnica – 18 w kwarantannie. 9 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 3 osoby w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.
Kalwaria Zebrzydowska – 12 w kwarantannie. 7 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.
Lanckorona – 12 w kwarantannie. 9 osób zakażonych w tym 7 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej.
Mucharz – 36 w kwarantannie. 40 osób zakażonych, w tym 8 ozdrowieńców,  31 osób w izolacji domowej, 1 osoba w hospitalizacji.
Spytkowice – 20 w kwarantannie. 1 osoba zakażona- ozdrowieniec wykazywany przez inny powiat.
Stryszów – 9 w kwarantannie. 5 osób zakażonych w izolacji domowej.
Tomice – 40 w kwarantannie. 2 osoby zakażone w tym 1 osoba w izolatorium, 1  ozdrowieniec wykazany przez inny powiat.
Wadowice – 59 w kwarantannie. 29 osób zakażonych, w tym 2 ozdrowieńców, 24 osoby w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowana, 1 osoba w izolatorium.
Wieprz – 45 w kwarantannie. 41 osób zakażonych w tym 11 ozdrowieńców, 27 osób w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowane, 1 osoba w izolatorium.

Na świecie odnotowano do tej pory 19 263 848 zakażonych,  12 102 174 z nich wyzdrowiało, 717 222 osoby zmarło. W Polsce do tej pory zakażonych zostało 50 324 osoby, 36 041 z nich wyzdrowiało, 1 787 zmarło.

Mimo, że coraz więcej osób zaczyna lekceważyć groźną chorobę, warto mieć na uwadze, że ciągle na świecie jak i w Polsce panuje epidemia. Podstawowym środkiem ochronnym przed koronawirusem jest właściwe mycie rąk. Niezwykle istotne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odległości. Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu:  698 926 976, lub z NFZ,  telefon: 800 190 590 (całodobowa infolinia). Całodobowa infolinia dla obywateli w sprawach kwarantanny i zdrowia: +48 222 500 115.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 300 2020-08-08 06:20
Tacy prawdziwi zakażeni, czy kolejni z fałszowanymi wynikami jak to miejsce miało nawet w naszych Wadowicach. Ktoś miał iść na wymaz, ale nie dotarł, a po dwóch dniach dostał zawiadomienie że wymaz wykazał wynik pozytywny i ma Cocid-19. Druga osoba z tej listy która się nie zgłosiła dostała wynik negatywny. Sanepid nie przewidział że nie przyjdą, a wyniki wpisał już wcześniej zaplanowane z rozmachu ? A to było u nas w Wadowicach. Wyniki produkuje się na potrzebę władz? Ma być tylu i tylu chorych to się robi.
Cytować
+4 #2 berek 2020-08-08 10:36
Jeśli znasz te osoby to zgłoś to do prokuratury, jeśli nie to nie siej plotek.Wszyscy o tym słyszeli tylko jakoś nikt nie może wskazać tych dwóch osób z imienia i nazwiska.Ty piszesz ze sanepid wadowicki ja słyszałem ze to były wyniki z badan na kopalni a póki co kopalni w powiecie nie mamy.To może być taka nasze lokalna urban legend.Moze ktorys z naszych lokalnych dziennikarzy wyjaśni sprawę.
Cytować
-1 #3 300 2020-08-08 18:33
Cytuję berek:
Jeśli znasz te osoby to zgłoś to do prokuratury, jeśli nie to nie siej plotek.Wszyscy o tym słyszeli tylko jakoś nikt nie może wskazać tych dwóch osób z imienia i nazwiska.Ty piszesz ze sanepid wadowicki ja słyszałem ze to były wyniki z badan na kopalni a póki co kopalni w powiecie nie mamy.To może być taka nasze lokalna urban legend.Moze ktorys z naszych lokalnych dziennikarzy wyjaśni sprawę.

Wynik górnika z kopalni robiony w Wadowicach, bo górnik jest mieszańcem naszego regionu.Przykła d z innych miast. Wymaz pobrany w domu od rodziny. Telefon za kilka godzin niestety macie korona wirusa. Rodzina na to: Jak to przecież zapomnieliście i zabrać ze sobą próbówki z naszymi wymazami. Ups! Same wymyślone przypadki? O biedny sanepid uczepili się go?
Cytować
-2 #4 Polak 2020-08-09 07:32
Szumowski na taczki
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.