Podczas burzy,  najprawdopodobniej od uderzenia pioruna, w ogniu stanął dach budynku przy ulicy Nadrze
Podczas burzy zapalił się dach domu. Interweniowali strażacy

Podczas burzy,  najprawdopodobniej od uderzenia pioruna, w ogniu stanął dach budynku przy ulicy Nadrzecznej w Zatorze. Pożar gasili strażacy, również z Wadowic.

Mimo prognoz synoptyków, którzy ostrzegali przed silnym wiatrem, burzami i gradem w naszym regionie, żywioł tym razem na szczęście ominął nasz powiat. Niestety  u naszych sąsiadów w powiecie oświęcimskim narobił trochę zamieszania.

We wtorek (28.08) przed północą, podczas burzy, doszło do pożaru jednego z budynków przy ulicy Nadbrzeżnej w Zatorze. W ogniu, najprawdopodobniej od uderzenia pioruna, zapalił się dach nowego, jeszcze nie zamieszkałego domu.

Na miejscu interweniowali strażacy zawodowi z JRG Oświęcim, druhowie ochotnicy z OSP Zator a także dwa zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice.

Ogień udało się bardzo szybko opanować dzięki czemu konstrukcja dachu nie została naruszona w znacznym stopniu – relacjonują druhowie ochotnicy z OSP Zator.

Po ugaszeniu pożaru poddasze zostało dokładnie sprawdzone przy użyciu kamery termowizyjnej.  Cała akcja gaśnicza trwała ponad godzinę.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.