W piątek (24.07) na  wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 30-letniego wadowicz
Areszt dla recydywisty. Kradł z aut, sklepów i domów

W piątek (24.07) na  wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 30-letniego wadowiczanina, podejrzanego o szereg kradzieży, w tym kradzieży szczególnie zuchwałych.  Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów, grozi mu wyższy wymiar kary, bo będzie odpowiadał jako recydywista.

Policjanci Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy ustalili i na początku ubiegłego tygodnia zatrzymali sprawcę szeregu kradzieży, które miały miejsce na terenie Wadowic. Według ustaleń, 30-latek kradł przedmioty z zaparkowanych samochodów oraz  zapleczy placówek handlowych. Jego łupem padały przede wszystkim portfele oraz przedmioty, które można łatwo spieniężyć. Ponadto okazało się, że mężczyzna włamał się do  jednego z domów w Wadowicach, skąd ukradł dwa telefony warte 1000 złotych oraz torbę na laptopa. Łączna wartość strat spowodowana działaniem 30-latka została oszacowana na kwotę ponad 2500 złotych.

W środę (22.07) wadowiczanin został zatrzymany na terenie miasta i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty (za kradzież, za kradzież z włamaniem, za uszkodzenie mienia oraz naruszenie miru domowego), do których się przyznał. Podejrzany, pięć z sześciu postawionych mu zarzutów popełnił w warunkach recydywy. Dlatego też grozi mu wyższy wymiar kary, niż ten określony w sankcji poszczególnych artykułów kodeksu karnego.

Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt tymczasowy.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-6 #1 Maniek 2020-07-28 16:29
Wadowicach niema pracy mało płacą czeba jakoś zarobić komsi komsa.
Cytować
+9 #2 Olaf 2020-07-28 17:03
Cytuję Maniek:
Wadowicach niema pracy mało płacą czeba jakoś zarobić komsi komsa.

Praca jest tylko się robić nie chce.
Cytować
+1 #3 Aaaaaa 2020-07-28 21:00
Który to taki orzeł?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.