Policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o 11 oszustw. Mężczyzna nie płacił za zakupiony towar, a
22-latek podejrzany o 11 oszustw

Policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o 11 oszustw. Mężczyzna nie płacił za zakupiony towar, a jedynie przedstawiał fałszywe potwierdzenia przelewów. "Kupiony" towar sprzedawał w lombardach.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy w wyniku czynności operacyjnych ustalili, że od 9 do 15 maja tego roku 22-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, dopuścił się szeregu oszustw zarówno na terenie naszego powiatu jak i powiatów ościennych.

Młody mężczyzna wyszukiwał w Internecie ogłoszenia dotyczące sprzedaży np. telefonów komórkowych, a następnie gdy dochodziło do spotkania z osobą sprzedającą i sfinalizowania transakcji, okazywał wygenerowane elektronicznie potwierdzenie rzekomo wykonanego przelewu bankowego – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Zaangażowani w sprawę kryminalni ustalili i w środę (8.07) zatrzymali 22-latka na terenie Wadowic. Mężczyzna oszukał 8 osób i wyłudził co najmniej 12 tysięcy złotych, a nabyte przedmioty sprzedawał w lombardach (część przedmiotów została odzyskana i powróciła do właścicieli).

Mężczyzna usłyszał 11 zarzutów (oszustwa oraz zarzut przywłaszczenia), do których się przyznał. W  czwartek (6.07) Prokuratura Rejonowa w Wadowicach zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, ustalani są kolejni pokrzywdzeni.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.