Niespokojne przedpołudnie: w Wadowicach na ulicy Wojska Polskiego doszło do potrącenia rowerzysty prze
Niespokojne przedpołudnie. Potrącenie rowerzysty, zderzenie osobówki z ciężarówką

Niespokojne przedpołudnie: w Wadowicach na ulicy Wojska Polskiego doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. W kolei w Zygodowicach kierujący ciężarówką wjechał w osobówkę, w której oprócz kierującej jechały dzieci. Policja apeluje o rozwagę.

Niespokojne piątkowe (10.07) przedpołudnie. Po godzinie 10:00 na leżącej w ciągu drogi krajowej nr 28 ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach, na granicach z Tomicami, doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy.

Kierująca oplem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście doprowadzając do zderzenia – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Nam miejscu interweniowały służby. Kierująca jak i rowerzysta byli trzeźwi, sprawczyzni kolizji została ukarana mandatem karnym. Na szczęście rowerzyście nic poważnego się nie stało.

Z kolei w Zygodowicach (gmina Tomice) około 11:20 na ulicy Głównej doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowy.

Kierowca samochodu ciężarowego marki renault podczas manewru cofania nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do zderzenia – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Auto zostało mocno uszkodzone z przodu. Na miejscu interweniowały służby oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił pierwszej pomocy kierującej i dzieciom, które jechały samochodem osobowym.

Oboje kierowcy byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem karnym.

Policja apeluje o rozwagę za kierownicą.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.