Policja jak co roku przeprowadza w ten wakacje akcję kontroli autokarów czy autobusów wycieczkowych. W
Rozpoczęły się wakacje. Na dworcu policja może skontrolować autokar

Policja jak co roku przeprowadza w ten wakacje akcję kontroli autokarów czy autobusów wycieczkowych. Wszystko to w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży udającej się i powracającej z wypoczynku.

Zaczęły się wakacje. Część z nas na zasłużony urlop czy wypoczynek pojedzie autokarem czy autobusem wycieczkowym. Jak wiemy, mimo poprawiającej się z roku na rok sytuacji, jest z nimi różnie. Wydział Ruchu Drogowego w Wadowicach postanowił  wobec tego po raz kolejny przeprowadzić akcję "Bezpieczne wakacje" polegającą na  kontroli pojazdów wycieczkowych. Odbędzie się ona w okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia.

Funkcjonariusze będą sprawdzać na drogach  trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu i inne czynniki mogące wpłynąć na bezpieczeństwo podróżnych.

Organizatorzy wyjazdów autokarowych mogą zgłaszać do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w  Wadowicach kontrole autobusów i autokarów  z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem drogą e-mailową, przesyłając pismo na numer faksu 47-83-27-250 lub dzwoniąc pod numer telefonu 47-83-27-218). Kontrole odbywają się na terenie dworca autobusowego w Wadowicach.

Kontrole autobusów z zorganizowanymi grupami możliwa będzie na dworcu autobusowym przy ulicy Piłsudskiego w Wadowicach  po uprzednim jej zgłoszeniu.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.