Od 2 lipca zmieniają się numery do Komendy Powiatowej Policji oraz komisariatów w powiecie wadowickim.
Policja zmienia numery stacjonarne do komendy i komisariatów

Od 2 lipca zmieniają się numery do Komendy Powiatowej Policji oraz komisariatów w powiecie wadowickim. Stare numery przestaną działać.

Od wtorku (2.07) zmieni się sposób wybierania numerów telefonów do jednostek policji w województwie małopolskim. Aby dodzwonić się do jednostki policji, zamiast numeru kierunkowego będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Efektem uruchomienia wyróżnika będzie kompleksowa zmiana sposobu wybierania oraz kierowania połączeń dla stacjonarnych telefonów resortowych w tym policji, która ma krytyczne znaczenie dla obywateli, ale również dla samych policjantów i pracowników policji

Wyróżnik AB=47 należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju. Do tej pory każda jednostka policji zapewniała kierowanie ruchu pomiędzy publiczną siecią telekomunikacyjną (PSTN) a siecią resortową we własnym zakresie, co powodowało, że numeracja każdego z województw odzwierciedlała publiczną numerację opartą o podział na 49 stref numeracyjnych. Zmianie ulegnie sposób wybierania numeru resortowego z sieci publicznych stacjonarnych i komórkowych.

Ujednolicona w ten sposób numeracja dotyczy całej policyjnej sieci telekomunikacyjnej na terenie kraju i obejmuje wszystkie jednostki organizacyjne policji (KGP, KSP, KWP, KMP, KPP, KP oraz Szkoły Policji) oraz inne podmioty z grupy MSWiA korzystające z zakresu numeracyjnego Policji.

Zmiana numerów rozpoczeła się 2 lutego tego roku, jednak przez 6 miesięczny okres równolegle działały wcześniejsze numery telefonów lokalnych. Od wtorku (2.07) przestaną one działa.

Wykaz numerów do komendy i komisariatów policji w powiecie wadowickim:

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 M.O 2020-06-25 19:15
Proszę podać nowe numery które będą działały
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.