Uwaga mieszkańcy Radoczy! Jak informuje Urząd Gminy Tomice, woda z sieci wodociągowej w tej miejscowo
Drukuj
Uwaga mieszkańcy Radoczy! Woda z kranu nie nadaje się do spożycia

Uwaga mieszkańcy Radoczy! Jak informuje Urząd Gminy Tomice, woda z sieci wodociągowej w tej miejscowości obecnie nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

Jak poinformował w środę (24.06) wieczorem Urząd Gminy Tomice, woda z kranów w Radoczy nie nadaje się obecnie spożycia przez ludzi. W próbkach wody pobranych w ramach nadzoru sanitarnego stwierdzono ponadnormatywną liczbę bakterii grupy coli.

W dalszym ciągu woda będzie dostarczana do kompleksu hotelowego Radocza Park na ul. Piastowskiej, wraz z ulicami Kwiatową Leśną oraz rejon Pustki, oraz ul. Jana Pawła II (droga nr 28) od Wadowic do Graboszyc.

Awaria dotyczy wyłącznie nieruchomości w miejscowości Radocza, do których wodę dostarcza gminny zakład komunalny.

Natomiast mieszkańcy pozostałych ulic w miejscowości Radocza wodę zdatną do spożycia będą mogli pobrać przy strażnicy OSP Radocza, z zachowaniem wszelkiej ostrożności z uwagi na zagrożenie covid-19. W dniu dzisiejszym (24.06) pobór wody będzie możliwy pod nadzorem do godziny 23:00. W kolejnych dniach woda będzie dostępna bez ograniczeń na terenie OSP Radocza z beczki. W razie braku możliwości poboru wody będzie ona dowożona do mieszkańców – informuje Urząd Gminy Tomice w swoim komunikacie

W najbliższych dniach powtórzone będą prace polegające na zwiększeniu dezynfekcji sieci wodociągowej w celu usunięcia zanieczyszczeń będzie prowadzone płukanie sieci.

O odwołaniu zakazu używania wody mieszkańcy Radoczy zostaną powiadomieni odrębnym komunikatem.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Nożownik z Pańskiej Góry działał w obronie własnej?

Sanepidy nie będą już podawać raportów na temat koronawirusa

Poszkodowany przez nożownika motocyklista zabrał głos. To znany zawodnik enduro

Wybuch gazu, poparzony meżczyzna

76. lat temu w Barwałdzie doszło do jednej z najtragiczniejszych w Polsce katastrof kolejowych