Prom "Drogowiec" w Spytkowicach umożliwiający przeprawę przez Wisłę na drodze powiatowej 1774K Spytk
Z powodu opadów i wysokiej Wisły, prom "Drogowiec" nieczynny do odwołania

Prom "Drogowiec" w Spytkowicach umożliwiający przeprawę przez Wisłę na drodze powiatowej 1774K Spytkowice – Poręba – Żegoty został wyłączony z ruchu do odwołania.

Od kilu dni w naszym regionie pada intensywnie deszcz, również prognozy meteorologów na najbliższe dni zapowiadają ulewy. W powiecie wadowickim podnosi się stan rzek i potoków. Powiat w poniedziałek (22.06)  zamknął z tego powodu prom w Spytkowicach, umożliwiający przeprawę przez Wisłę w kierunku powiatu chrzanowskiego i krakowskiego.

Z powodu intensywnych opadów deszczu i wysokiego poziomu wody prom „Drogowiec jest nieczynny do odwołania. Za utrudnienia przepraszamy – poinformowało Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Kierowcy chcący jechać do Alwernii czy Okleśnej muszą pokonać nieco więcej kilometrów, korzystając z drogi przez Łączany, bądź przeprawy promowej w Czernichowie.

Prom "Drogowiec" w Spytkowicach umożliwia przeprawę przez Wisłę na drodze powiatowej 1774K Spytkowice – Poręba – Żegoty. Został wyprodukowany w 1986 roku. Mierzy 14,99 metrów długości, 6,55 metra szerokości, jego nośność wynosi 17 ton i jest przystosowany do przewozu maksimum 12 pasażerów. Prom jest własnością powiatu wadowickiego (to jego jedyna jednostka pływająca...) a jego obsługę zapewnia firma wyłoniona w przetargu.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Ryba 2020-06-22 11:41
Jak wiesniaki głosują za PiS na Dude niech wam zbudują most takie to trudne.
Cytować
-3 #2 Bob 2020-06-22 12:31
Tylkoooooo Duda!!!!!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.