Tylko w jeden dzień, we wtorek (20.05) wadowiccy policjanci wydziału ruchu drogowego ujawnili cztery pr
zdjęcie: KPP Wadowice/archiwum.

Tylko w jeden dzień, we wtorek (20.05) wadowiccy policjanci wydziału ruchu drogowego ujawnili cztery przypadki przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W Babicy, tuż przed godziną 8:00 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą, który pędził z prędkością 118 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Godzinę później, w Stanisławiu Dolnym, „wpadła” kierująca renault, która miała na liczniku 100 km/h przy dozwolonej „czterdziestce”. Z kolei w Przytkowicach, policjanci zatrzymali kierującego volkswagenem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o  54 km/h.  Za dużo na liczniku miał również kierowca audi, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 61 km/h.

Policja po raz kolejny apeluje  do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że czasem kilka sekund decyduje o ludzkim zdrowiu czy życiu.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Zet 2020-05-20 14:23
Policja apeluje.... wiele razy widziałem jak sami nie przestrzegają przepisów. Jeżdżą szybko. Rozmawiają przez telefon. Bez pasów. A i były przypadki ze po alkoholu jak to było kilka lat temu na obwodnicy jak pijany policjant po służbie nie zauważył autobusu na obwodnicy. Wiele by tego wymieniać. Ale to są przecież stróże prawa
Cytować
+2 #2 OZY 2020-05-20 15:20
20.05 to środa,nie wtorek!
Cytować
+1 #3 mxc 2020-05-20 21:51
brawo! gonic piratów! pijaków za kólkiem!
Cytować
0 #4 Mariolka@ 2020-05-21 14:58
Jeśli jest ograniczenie prędkości do 40 km/godz. a można jechać ponad setkę , tzn, że znak stoi tam od bardzo dawna , pewnie pamięta czasy komuny i na tym koniu Policja jedzie , bo nie każdy myśli. Powinna Policja zgłosić do weryfikacji tę drogę i oznaczenia i znaki ustawić na nowo , a nie skubać kierowców. Ograniczenie może byłoby 50-60 km/godz. Oczywiście naganne jest tak rażące przekroczenie prędkości , ale też przyznać trzeba ,że na polskich drogach absurdów nie brakuje.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.