Rozpoczyna się cisza wyborcza: w niedzielę (13.10) czekają nasz wybory do sejmu i senatu. Policjanci n
Od północy cisza wyborcza. Porządku przypilnuje policja

Rozpoczyna się cisza wyborcza: w niedzielę (13.10) czekają nasz wybory do sejmu i senatu. Policjanci na terenie całego kraju będą pilnować porządku, zwłaszcza w okolicach obwodowych komisji wyborczych.

W niedzielę (13.10)  w godzinach od 7:00 do 21:00 czekają nas wybory parlamentarne. W naszym okręgu wyborczym  nr 12, obejmującym powiaty chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, myślenicki oraz suski wybierzemy  ośmiu posłów do 460 osobowego sejmu i jednego senatora do liczącego 100 senatorów senatu.

W nocy z piątku (11.10) na sobotę (12.10) o północy rozpoczyna się cisza wyborcza. W tym czasie zabronione jest  agitowanie na rzecz konkretnych kandydatów i list. Nie wolno było też wywieszać plakatów, rozdawać ulotek, czy organizować spotkań związanych z wyborami. Za złamanie ciszy wyborczej grozi  kara grzywny, ograniczenia wolności, a w niektórych przypadkach nawet pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych. Celem policyjnych działań podczas wyborów jest głównie ochrona obwodowych komisji wyborczych przed i w trakcie głosowania oraz do czasu zliczenia głosów, niedopuszczenie do zakłócenia porządku publicznego związanego z wyborami, czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w związku z prowadzonymi działaniami w zakresie zabezpieczenia wyborów.

Przed wyborami oraz do czasu ich zakończenia należy pamiętać szczególnie o przestrzeganiu przepisów prawa mogących stanowić element naruszeń porządku prawnego w związku z wyborami. Każdorazowe naruszenie przepisów będzie stanowczo egzekwowane przez policjantów.

Funkcjonariusze będą reagować m.in. na  naruszenie ciszy wyborczej, uszkodzenie, usunięcie plakatów, banerów wyborczych lub zaklejanie plakatu wyborczego innym plakatem wyborczym, usunięcie flagi z budynku lokalu wyborczego lub siedziby organu administracji państwowej, wyniesienie kart wyborczych z lokalu komisji wyborczej, uszkodzenie plomb umieszczonych na drzwiach wejściowych do pomieszczenia, w którym znajdują się karty do głosowania czy agresję i akty przemocy wobec członków komisji wyborczej powodowane przez osoby głosujące.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 lump 2019-10-11 21:23
GŁOSUJĘ NA KLINA BVUXA
Cytować
+2 #2 W24 bis 2019-10-11 21:39
Lewica górą ♡♡♡
Cytować
+7 #3 Janek 2019-10-11 21:41
To od nas zależy czy cofniemy się o 4 lata czy o 30. Jeszcxe jesteśmy w Uni, więc nie stracmy demokracji i wolności puki ją mamy. Wszystkie ręce na pokład.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.