Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Szpądrowskiego „To
Tożsamość fotografią pisana. To wyjątkowa wystawa

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Szpądrowskiego „Tożsamość”, który odbędzie się we wtorek (15.10) o godzinie 18:00.

Na ekspozycję składają się zdjęcia wykonane podczas niezwykle ważnych wydarzeń w Częstochowie, Warszawie, Krakowie i w Oświęcimiu, które połączyły Polaków i skłoniły do refleksji nad swoim życiem i tożsamością. Wśród prac – jedna osobista – związana z bohaterską historią dziadka autora wystawy, ppłk. Kazimierza Szpądrowskiego -  piłsudczyka, legionisty, wysokiego oficera wywiadu, bohatera wojny polsko – bolszewickiej i wojny obronnej w 1939 roku.
 
Wystawa składa się z ponad 40 zestawów fotografii. Motywem spajającym większość z nich jest Jasna Góra. Prezentowane zdjęcia dokumentują jasnogórskie pielgrzymki (m.in. wojskowych, motocyklistów, kibiców, Żołnierzy Wyklętych), różnego rodzaju uroczystości oraz festiwale muzyki sakralnej. Na ekspozycji znajdą się też fotografie wykonane w dniu śmierci Papieża Jana Pawła II oraz podczas 73. Rocznicy Wyzwolenia Niemieckiego Obozu Zagłady Auschwitz-Birkenau.

Mottem wystawy są słowa Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 11 września 2007 roku: „Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać  o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje”.

Jak twierdza pomysłodawcy, prezentowana w Wadowickiej Bibliotece Publicznej wystawa z pewnością pomoże w tym zadaniu.

Wstęp wolny!

(JP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.