Podczas jednodniowej policyjnej akcji "Smog" zatrzymano w naszym województwie 123 dowody rejestracyjne z
123 zatrzymane dowody rejestracyjne. To rezultat "zaglądania w rurę wydechową"

Podczas jednodniowej policyjnej akcji "Smog" zatrzymano w naszym województwie 123 dowody rejestracyjne za naruszenie wymagań ochrony środowiska.

W środę (9.10)  na terenie Małopolski policjanci przeprowadzili działania „Smog”, które miały na celu wyeliminowanie z ruchu jak największej ilości pojazdów, które zanieczyszczają środowisko.

Funkcjonariusze za pomocą dymomierza i analizatora spalin sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Podczas całodziennych działań małopolscy policjanci skontrolowali prawie 1800 pojazdów, ujawnili 123 nieprawidłowości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska oraz wyciekami płynów eksploatacyjnych, za które zatrzymano dowody rejestracyjne – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Podczas działań policjanci również edukowali kierujących, iż  zły stan paliwa wpływa na stan środowiska, a tym samym na nasze życie i zdrowie.  

Za używanie pojazdów w sposób powodujący uciążliwość związaną z nadmierną emisją spalin do środowiska grozi mandat karny w wysokości 300 złotych, ponadto za tą nieprawidłowość policjant obligatoryjnie zatrzymuje dowód rejestracyjny pojazdu z zakazem dalszej jazdy.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 haha 2019-10-10 12:54
Skonczy sie "kombi w dizlu" :)
Cytować
+5 #2 Grubas 2019-10-10 13:30
Śfagier wytnij że mnie ten filtr dpf na co on mnie
Cytować
+2 #3 Reks 2019-10-10 14:26
Janusze pl.
Cytować
-4 #4 leszek 2019-10-10 16:17
Bardzo dobra inicjatywa policji, ale trzeba pamiętać, że największym źródłem smogu jest spalanie w indywidualnych gospodarstwach domowych. Wadowice miały szanse stać się wzorem i przykładem dla całej Polski, dzięki wprowadzeniu zakazu spalania węgla, którego pomysł przedstawił burmistrz Klinowski. Na przykładzie Krakowa widać, że taki zakaz daje rezultaty.
Cytować
+24 #5 Sebastian 2019-10-10 16:33
Niech jadą na zajezdnię PKS-u to żaden autobus nie wyjedzie na droge
Cytować
+4 #6 Zbigniew 2019-10-10 17:25
Leszku co do pierwszej czesci twojego postu sie zgodze tak do drugiej juz nie niech pan nie chwali tak klinowskiego bo za jego rządow w mieszkaniach komunalnych z kasy miasta montowali normalnie smieciuchy
Cytować
+2 #7 leszek 2019-10-10 17:45
@Zbigniew, jeżeli rzeczywiście jest tak jak piszesz o tych piecach to faktycznie trochę słabo... Natomiat faktem jest to, że pomysł zakazu palenia węglem był i fajnie by było gdyby burmistrz Kaliński dalej działał w tym obszarze. Problem smogu dotyka nas i będzie dotykał nasze dzieci i wnuki. DLatego myślę, że niezależnie kto jest u władzy (zarówno na poziomie krajowym, jak i samorządowym) to powinien ten prblem traktować priorytetowo.
I oczywiście nie może to być zrobione na zasadzie: "za miesiąc wprowadzamy zakaz palenia węglem, radźcie sobie sami". Trzeba przemyśleć odpowiednie dofinansowania, programy wymiany piecy, obniżki podatków na gaz ziemny itp.
Cytować
0 #8 He 2019-10-10 20:58
Tiry to samo
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.