Pożar w jednym z domów przy ulicy Lwowskiej w Wadowicach sparaliżował ruch na wadowickiej obwodnicy i
Rozpalanie w piecu sparaliżowało ruch w Wadowicach

Pożar w jednym z domów przy ulicy Lwowskiej w Wadowicach sparaliżował ruch na wadowickiej obwodnicy i ulicy Lwowskiej. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana przez strażaków.

W środę (9.10) po godzinie 16:00 mieliśmy w Wadowicach przedsmak tego, co będzie się działo w mieście, kiedy rozpocznie się remont ulicy Lwowskiej, Sienkiewicza a także mostu drogowego w ciągu drogi krajowej nr 52 na Skawie.

Służby ratunkowe otrzymały informację o pożarze w jednym z domów przy ulicy Lwowskiej w Wadowicach, znajdującego si tuż przy rondzie generała Okulickiego. Na miejsce zadysponowano kila zastępów strażaków zawodowych z JRG Wadowice. Strażackie samochody zajęły cześć pasa jezdni, przez co ruch w tym miejscu był mocno utrudniony: błyskawicznie na obwodnicy jak i ulicach Lwowskiej i Konstytucji 3 Maja utworzyły się spore korki.

Akcja gaśnicza trwała kilkadziesiąt minut. Jak się okazało, pożar był efektem nieostrożnego rozpalania pieca, z którego najprawdopodobniej wypadł żar. Było spore zadymienie. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

Takie sytuacje niestety będą się powtarzać w najbliższych miesiącach: rozpoczął się sezon grzewczy i strażacy apelują o regularne czyszczenie kominów i dbanie o instalacje grzewcze. W przypadku zauważenia pożaru w kominie należy jak najszybciej wygasić ogień w piecu lub kominku, zamknąć dopływ powietrza do pieca od dołu i od góry. Wykonać połączenie na numer alarmowy 998 lub 112, wezwać pomoc, podając szczegółowo co się dzieje i jak dojechać do danego budynku.

Nie wolno wlewać wody do palącego się komina, grozi to jego rozerwaniem. Po pożarze sadzy w kominie należy wezwać kominiarza aby dokonał wyczyszczenia przewodów i zwrócił uwagę na ich stan techniczny. Należy pamiętać iż przez nieszczelne przewody wędrują palące się cząstki materiału palnego lub bardzo gorące gazy spalinowe, w tym groźny, niewyczuwalny "cichy zabójca" - tlenek węgla (czad).

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Kasia 2019-10-10 11:23
Wypadł żarek z pieca i nie ostrożne rozpalanie? Ciekawe skąd macie takie informacje.rozp alanie było ostrożne i przyczyną wezwania straży było zadymienie całego domu przez problemy z kominem. Problem ten jest zgłoszony od dawna w gminie ( dom ten jest gminny) ale oni dalej z tym nic nie robią. Chcecie napisać artykuł i tym przypadku z prawdą? Proszę się udac do gminy i zapytać o tą sytuację
Cytować
0 #2 g 2019-10-10 12:02
to jest ten dom gdzie siwy dym sie unosi z komina, zapach też niczego sobie
Cytować
+1 #3 Paweł 2019-10-10 13:28
G to nie ten dom. Te dymy wylatują z domu obok
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.