W Rzykach pojawiło się sporo wojska, policji, straży i innych służb. Trwają tutaj ćwiczenia "Mało
Straż, policja, wojsko. Wielkie manewry w Rzykach

W Rzykach pojawiło się sporo wojska, policji, straży i innych służb. Trwają tutaj ćwiczenia "Małopolska 2019", podczas których wymulowane jest kolka scenariuszy zagrożeń.

W środę (9.10) od rana w Rzykach (gmina Andrychów) trwają ćwiczenia "Małopolska 2019". Pojawiło się tutaj sporo wojska, straży, policji i innych służb, które ćwiczą kilka wariantów zagrożeń: scenariusz zakłada m.in. wypadek komunikacyjny z udziałem kolumny pojazdów wojskowych, w którym rannych zostało 25 osób.

Ich celem jest sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania centralnego odwodu operacyjnego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w obliczu zdarzeń długotrwałych i o bardzo dużych rozmiarach.

Z powodu ćwiczeń do godziny 13:00 w Rzykach mogą występować utrudnienia w ruchu samochodowym. Kierowcy kierowani są na objazdy.

W poniedziałek (7.10) podobne ćwiczenia odbyły się w Wadowicach. Ewakuowano na plac za siedzibą Tauronu uczniów i personel Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 im. ks. prof. J. Tischnera, w sumie ponad 700 osób. Wszystko odbyło się szybko i sprawnie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.