Kilka zastępów strażaków zawodowych jak i druhów ochotników gasiło pożar poddasza jednego z domó
Pożar domu w Witanowicach. Zapaliło się na poddaszu

Kilka zastępów strażaków zawodowych jak i druhów ochotników gasiło pożar poddasza jednego z domów na ulicy Jana Pawła II w Witanowicach. Nic nikomu się nie stało, ale straty materialne będą spore.

We wtorek (8.10) około godziny 17:00 służby ratunkowe zostały poinformowane o pożarze w Witanowicach. Jak się okazało, zapaliło się poddasze jednego z domów przy ulicy Jana Pawła II.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Witanowcie, OSP Lgota, OSP Woźniki, OSP Zygodowice, OSP Radocza oraz policję. Pogotowie Energetyczne odcięło również dostęp prądu od posesji.

Akcja gaśnicza nie trwała długo, ogień udało się szybko ugasić, jednak strawił on część dachu i poddasza. Straty materialne będą więc spore. Nic na szczęście nikomu się nie stało. Przez kilkadziesiąt minut ruch samochodowy tą częścią ulicy był utrudniony.

Na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy jednemu z mieszkańców, który źle się poczuł. Nie była jednak potrzebna jego hospitalizacja – poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach

Policja ustala okoliczności tego zdarzenia, najprawdopodobniej ogień rozprzestrzenił się od rozpalonego kominka. Urzędnicy Wydziału Kryzysowego Urzędu Gminy w Tomicach badają straty i ustalają, jaka pomoc będzie pogorzelcom.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 marianno 2019-10-08 19:07
Pożar domu to nic dobrego. W przypadku ubezpieczonego domu również. Towarzystwa ubezpieczeniowe zaraz będą prosić zaświadczenia: aktualny przegląd kominiarski, przegląd elektryczny, gazowy jak z powodu nieszczelności gazu. Marzenia o wypłacie odszkodowania mogą szybko być wymazane. Twarda rzeczywistość.
Cytować
+5 #2 taker 2019-10-09 15:01
No tak to bywa z tymi ubezpieczeniami my płacimy a potem mamy fige z MAKIEM bo i tak wyjdzie ze z naszej winy.
Cytować
+4 #3 taker 2019-10-09 15:01
No tak to bywa z tymi ubezpieczeniami my płacimy a potem mamy fige z MAKIEM bo i tak wyjdzie ze z naszej winy.
Cytować
+2 #4 Domii 2019-10-09 22:03
https://zrzutka.pl/5r3569

Pomóżmy. Dobro wraca ❤️
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.