Kilka dni  temu zawiązała się na Facebooku grupa pomocy z Izdebnika. Jej celem jest spełnienie marze
Mają wspólny cel: postawić Jagódkę na nogi! Też możecie pomóc!

Kilka dni  temu zawiązała się na Facebooku grupa pomocy z Izdebnika. Jej celem jest spełnienie marzenie małej Jagody Labus: by móc w końcu zacząć chodzić na własnych nogach bez protez  i innych sprzętów.  Wy też możecie się do tego przyczynić!

Jagoda ma obecnie 9 lat i od urodzenia choruje na rzadką chorobę – artrogrypozę – która między innymi cechuje się sztywnością stawów, przykurczami i niedorozwojem mięśni. Już w 2011 roku można było o niej usłyszeć w Izdebniku, gdzie strażacy z OSP Izdebnik zorganizowali wtedy festyn i mecz charytatywny z TVP Kraków na rzecz Jagody.

Jagoda z rodzicami obecnie mieszka w Chorzowie. Jej mama pochodzi z Izdebnika,  prawie cała jej rodzina tam mieszka.

Kiedy urodziła się Jagoda, diagnozy zwaliły nas z nóg: "Macie Państwo roślinkę". Lekarze nie owijali w bawełnę…: ,,lepiej byłoby gdyby miała porażenie mózgowe, bo wiedzielibyśmy jak ją leczyć"…. takie słowa też usłyszeliśmy. Artrogrypoza - kto słyszał o takiej chorobie? Rzeczywiście jest to rzadka choroba i niewiele dzieci w Polsce na nią cierpi, na szczęście my nigdy nie przestaliśmy wierzyć w to, że córeczka będzie samodzielna. Jagódka ma 9 lat, przeszła już wiele operacji w Polsce i Niemczech, zaczęła chodzić w ortezach. Dziecko jest jednak coraz cięższe i nóżki nie dają rady utrzymać jej ciężaru, przykurcze pod kolanami są coraz większe. Jagoda chodząc na ugiętych kolanach szybko męczy się i nie jest w stanie pokonywać dużych dystansów – mówi nam Mieczysława Labus, mama Jagody.

To właśnie w rodzinie i znajomych jest siła i moc. Ciocie Jagody założyły na Facebooku grupę, na której można licytować przeróżne przedmioty; ubranka dziecięce i dla dorosłych, książki, a nawet ciasta i … produkty pszczele. Jest już prawie 800 osób, i z dnia na dzień przybywa członków grupy jak i  przedmioty do zlicytowania.

Link do grupy TUTAJ.

Dodatkowo powstały dwie zbiórki publiczne na portalach: https://zrzutka.pl/87cdhw i https://www.siepomaga.pl/en/jagoda-labus?fbclid=IwAR0-VCdKky5IcCgb3czjBjU2FET21xY3aviJ1vJbu-TWoDDDvpRutDd0XHQ

To wszystko dla Jagódki, dla której otworzyły się w tym roku nowe drzwi do jej marzenia. Otóż w Warszawie otworzył się Europejski Instytut Paleya, gdzie Dr Paley leczy dzieci z ciężkimi wadami kończyn dolnych.

"Państwa córka będzie chodziła na wyprostowanych kolanach i nie będzie już potrzebowała prortez!" - te słowa usłyszeliśmy gdy byliśmy u niego na konsultacji w Warszawie. To zdanie wypowiedział w obecności Jagody- tak więc nie możemy powiedzieć dziecku- ,,Tak się nie stanie bo nas po prostu na to nie stać" – mówi Mieczysława Labus.

Dlatego potrzeba wielkich serc ludzi dobrej woli, którzy pomogą uzbierać kwotę 370 tysięcy na operację dla Jagódki. Czasu jest mało, bo do końca roku. Operacja jest zaplanowana w lutym 2020 rok.

Oprócz wpłat, które można dokonać na zrzutce i siepomaga, Jagoda objęta jest fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Tam również, prowadzona jest zbiórka - https://mimowszystko.org/pomagam/?subkontowicz=labus-jagoda

Podajemy dane do przelewu:

Fundacja Anny Dymnej ,,Mimo wszystko”
ul.S.Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków
BZ WBK S.A. 65 1090 1665 0000 0001 0373 7343
tytułem: JAGODA LABUS

Zachęcamy do pomocy  tej małej wojowniczce!

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Marcin 2019-10-07 19:48
Polecam znaleźć na fb... Artrotymo.
Marzenia się spełniają!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.