Straż, policja, zamknięta ulica Wojska Polskiego i ewakuacja uczniów i personelu Centrum Kształcenia
Ewakuacja "Ekonomika". Co tam się wydarzyło?

Straż, policja, zamknięta ulica Wojska Polskiego i ewakuacja uczniów i personelu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 im. ks. prof. J. Tischnera, w sumie ponad 700 osób. Co tam się wydarzyło?

W poniedziałek (7.10) przed godziną 12:00 zamknięto fragment ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach, pojawili się tutaj strażacy, policja a także przedstawiciele  Starostwa Powiatowego w Wadowicach ze starostą na czele. Ewakuowano na plac za siedzibą Tauronu uczniów i personel Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 im. ks. prof. J. Tischnera, w sumie ponad 700 osób. Wszystko odbyło się szybko i sprawnie.

Na szczęście nie stało się nic poważnego. Jak poinformował nas asp. sztab. Dariusz Stelmaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, to ćwiczenia powiatowe o kryptonimie Małopolska 2019, których jednym z elementów było właśnie przećwiczenie podłożenia ładunku wybuchowego pod szkołę i jej ewakuacja.

Ich celem jest sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania centralnego odwodu operacyjnego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w obliczu zdarzeń długotrwałych i o bardzo dużych rozmiarach.

Ćwiczenia zaplanowano na półtorej godziny.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 gonzo 2019-10-07 14:09
mogli to zrobić w czwartek
Cytować
-1 #2 Uczeń 2019-10-07 19:56
Cytuję gonzo:
mogli to zrobić w czwartek

Albo sobotę.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.