Policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który handlował na andrychowski targu wyrobami tytoniow
Na andrychowskim targu handlował lewymi papierosami i tytoniem

Policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który handlował na andrychowski targu wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono ponad 20 kg krajanki tytoniowej i 70 paczek papierosów. Mężczyźnie grozi nawet 3 lata więzienia oraz wysoka grzywna.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach ustalili, że na placu targowym w Andrychowie jedna z osób tam handlujących posiada nielegalne wyroby tytoniowe. We wtorek (17.09) policjanci potwierdzili swoje ustalenia.

42-letni mieszkaniec powiatu bielskiego w swoim samochodzie przechowywał 19 worków strunowych z zawartością krajanki tytoniowej (o wadze 0,5 kg każdy) oraz 70 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 42-latka, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 11 kg krajanki tytoniowej – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Jak wyliczono, w tym przypadku uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem wstępnie oszacowano na kwotę 22 360 złotych.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.  

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.