Wadowicka  drogówka przeprowadziła działania pod nazwą NURD: Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego
Policyjna akcja NURD. Ujawniono 63 wykroczenia

Wadowicka  drogówka przeprowadziła działania pod nazwą NURD: Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Podczas akcji mundurowi ujawnili na drodze w sumie 63 wykroczenia.

Jak poinformowała Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, kilka dni temu, w  czwartek (12.09) policjanci z wadowickiej drogówki przeprowadzili działania NURD: Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Do działań zostało skierowanych szesnastu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy w godzinach od 6:00 do 22:00 zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W trakcie realizacji akcji funkcjonariusze ujawnili 61 wykroczeń popełnionych przez kierujących, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego w stosunku do pieszych oraz 2 wykroczenia popełnione przez kierujących rowerem.

Piesi jako niechronieni uczestnicy ruchu są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze. Główne błędy jakie popełniają  to nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd, nieostrożne wejście na jezdnię zza pojazdu oraz przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym. Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.