W jeden dzień oszuści próbowali wyłudzić pieniądze, dzwoniąc przez telefon i podając się za czł
Telefoniczni zlodzieje znowu uaktywnili się w naszym powiecie

W jeden dzień oszuści próbowali wyłudzić pieniądze, dzwoniąc przez telefon i podając się za członka rodziny, który spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy. Próby wyłudzeń miały miejsce na terenie Wadowic, Tomic i Jaroszowic. Na szczęście tym razem nikt nie dał się oszukać...

W środę (11.09) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach odebrał kilkanaście zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Oszuści dzwoniąc do seniorów, w większości przypadków  podawali się  Na szczęście żadna z osób nie dała się oszukać.

Wszystkie wczorajsze próby wyłudzenia pieniędzy miały miejsce na terenie Wadowic, Tomic oraz Jaroszowi – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W związku z licznymi apelami policji, spotkaniami seniorów z mundurowymi coraz więcej osób jest świadomych zagrożenia.  Dzięki temu często przestępcom nie udaje się oszukać kolejnych osób. Tak też było i w tych przypadkach. Seniorzy domyślając się, że może być to oszustwo przerywali połączenie.

Mundurowi apelują do wszystkich mieszkańców o zachowanie ostrożności. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie. Jeżeli ktoś, w rozmowie telefonicznej podaje się za naszych bliskich, natychmiast przerwijmy konwersacje i sprawdźmy u „źródła”, czy opisywane przez rozmówcę sytuację miały w ogóle miejsce.

Pamiętajmy też, że oszuści wymyślają coraz to nowe historie, aby uśpić czujność starszych osób.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 TEL 2019-09-13 10:06
Telefoniczni zlodzieje znowu uaktywnili się !!!

"TELEWIZYJNI WCIAZ SA AKTYWNI NA ANTENIE I NIC !!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.