Pogoda zrobiła się już nieco jesienna, pogorszyły się warunki na drogach. W ciągu ostatnich kilkudz
Pogorszyły się warunki na drogach. Sporo niebezpiecznych zdarzeń

Pogoda zrobiła się już nieco jesienna, pogorszyły się warunki na drogach. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin na drogach powiatu wadowickiego doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych. Interweniowali strażacy i policja.

Pogoda zrobiła się nam nieco jesienna, obniżyła się temperatura i pada deszcz. Pogorszyły się warunki drogowe dla kierowców. Jak to zwykle bywa w takich wypadkach, na efekty nie trzeba było długo czekać...

W sobotę (7.09) na ulicy Wspólnej w Sułkowicach (gmina Andrychów) kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Auto zatrzymało się na bogu na garażu. Na miejscu interweniowali strażacy zawodowi z JRG Andrychów, druhowie ochotnicy z OSP Sułkowice Bolęcina i policja. Na szczęście nic nikomu poważnego się nie stało.

Również w sobotę (7.09) do podobnego zdarzenia doszło na drodze powiatowej w Kleczy Dolnej. Tu również kierowca osobówki stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i jazdę zakończył w rowie. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Klecza oraz policję. Tu również nic nikomu poważnego się nie stało.

 

W poniedziałek (9.09) około godziny 9:00 rano na drodze powiatowej w Łękawicy w przydrożnym rowie wylądowała osobówka kierowana przez kobietę. Tu interweniowali strażacy z JRG Wadowice, druhowie ochotnicy z OSP Łękawica, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się kierującą. Na szczęście nie była potrzebna pomoc szpitalna.

Wszystkie te zdarzenia to niestety niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policja apeluje o rozwagę.

 

(MG)
(zdjęcia: OSP Sułkowice Bolęcina, Facebook Patrole, Wypadki, Suszarki Wadowice/Kalwaria/Andrychów-Okolice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 bartek 2019-09-09 10:25
Kłania się notoryczny brak twardych poboczy!
Te nasze są pułapką - wyglądają ładnie a zjazd kończy się "wciągnięciem = utopieniem koła w grząskim podkładzie" lub poślizgiem na mokrej trawie.
Czy przyczepność naszych jezdni mokrych jest zgodna z normami ?!
Szczyt partactwa drogowego.
Cytować
+2 #2 loki 2019-09-10 08:31
Kłania sie notoryczne dociskanie gazu ,
przyczepność jest niczym przy dużej prędkości ,
Kierowcy lubią depnąć na gaz,
przy czym mamy takie sytuacje samochody w rowie,
Śpiesz sie pomału
Cytować
+3 #3 loki 2019-09-10 08:38
Cała prawda jest taka że kierowcy nie dostosowują prędkości do warunków,
Zcinają zakręty, Wyprzedzają tam gdzie nie należy,
Lubisz depnąć na gaz nie nażękaj gdy wypadniesz z drogi lub zaliczysz stłuczkę.
90% wypadków to NADMIERNA PRĘDKOŚĆ, NIE DOSTOSOWANIE SIĘ DO ZNAKÓW, ORAZ BRAWURA KIEROWCÓW.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.