Do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej przybyła XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębi
Po raz 14. do sanktuarium przybyła Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej przybyła XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Co roku gromadzi wiernych na modlitwie dziękczynnej za cały rok pracy. Rzemieślnicy proszą także o błogosławieństwo  w pracy przez pośrednictwo pani Kalwaryjskiej.

W sobotę (7.09) do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej przybyła XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Uroczystej eucharystii przewodniczył ksiądz Dariusz Raś, archiprezbiter Bazyliki Mariackiej w Krakowie i kapelan ludzi rzemiosła w Archidiecezji Krakowskiej. Pielgrzymi uczestniczyli także w drodze krzyżowej na kalwaryjskich dróżkach.
 
Zebranych w bazylice przedstawicieli cechów rzemiosł, poczty sztandarowe, pątników oraz kapłanów przywitał kustosz sanktuarium, ojciec Konrad Cholewa OFM.
 
Homilię wygłosił ksiądz Wiesław Cygan, dziekan dekanatu kalwaryjskiego, który zwracał uwagę na wartość ludzkiej pracy. Analizując fragmenty encykliki Laborem Exercens, zwrócił uwagę, że każdy człowiek jest powołany do współpracy ze stwórcą, a wykonywanie zawodu rzemieślnika jest jednym z przejawów tego zaangażowania.
 
Po mszy świętej uczestnicy pielgrzymki ofiarowali się Matce Bożej Kalwaryjskiej odmawiając akt oddania przed jej cudownym obrazem.

Matko zapracowana w Nazarecie i pochylona nad każdym rzemieślnikiem, prosimy Cię, pomóż nam przez pracę otoczyć troską życie nasze i naszych najbliższych oraz tych, którzy korzystają z owoców pracy naszych rąk – modlili się rzemieślnicy i przedsiębiorcy.


   

(ojciec Tarsycjusz Bukowski OFM/Biuro Prasowe Sanktuarium)
(zdjęcia: Andrzej Famielec/Kalwaria24.pl)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.