Do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej przybędzie XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiec
W Kalwarii wielka pielgrzymka rodzin i osób samotnych. Wybiera się na nią prezydent Andrzej Duda

Do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej przybędzie XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Organizatorzy zapraszają do niej rodziny, osoby samotne, siostry zakonne oraz kapłanów.W wydarzeniu uczestniczyć będzie prezydent RP Andrzej Duda.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza rodziny, osoby samotne, siostry zakonne oraz kapłanów do wzięcia udziału w XXVII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Odbędzie się ona w niedzielę (8.09) a jej hasłem będą słowa "Oblubieniec jest z wami" zaczerpnięte z napisanego przed dwudziestu pięciu laty Listu do rodzin św. Jana Pawła II.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godzinie 9:00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godzinie 11:00 przy ołtarzu polowym wierni zgromadzą się na mszy świętej w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji, której będzie przewodniczył  metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski. Jak się dowiadujemy, w mszy świętej uczestniczyć będzie prezydent RP Andrzej Duda.

Przy wejściu na Dróżki Kalwaryjskie, będzie można nabyć książeczki z rozważaniami tegorocznej Drogi Krzyżowej oraz woreczki z ziarnem, które po mszy świętej zostanie pobłogosławione przez księdza arcybiskupa.

Osoby chore i starsze, które nie będą mogły przybyć do Kalwarii Zebrzydowskiej, mogą uczestniczyć we mszy świętej za pośrednictwem transmisji online realizowanej na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.