Policja zlikwidowała nielegalną plantację konopi indyjskiej w Izdebniku i szuka "rolnika", pod opieką
Policja zlikwidowała w Izdebniku nielegalną plantację konopi indyjskiej

Policja zlikwidowała nielegalną plantację konopi indyjskiej w Izdebniku i szuka "rolnika", pod opieką którego rosły te rośliny. Za nielegalną uprawę grozi nawet do 3 lat więzienia.

Pod koniec sierpnia policjanci referatu kryminalnego w Kalwarii Zebrzydowskiej ustalili, że na terenie gminy Lanckorona ma się znajdować nielegalna uprawa konopi indyjskich. Funkcjonariusze pojechali w wytypowane miejsce w Izdebniku, gdzie potwierdzili swoje ustalenia.

Na działce rolnej, z dala od zabudowań ujawnili 20 krzewów marihuany, które były w różnym stanie rozrostu (od 60 do 170 cm). Wszystkie rośliny zostały zabezpieczone – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W tej sprawie zostało wszczęte dochodzenie. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalają osoby odpowiedzialne za uprawę konopi.

Za nielegalną uprawę grozi kara pozbawienia wolności do  3 lat.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.