Nietypowe zdarzenie w gminie Stryszów. Na jednym z przejazdów kolejowych, na torowisku utknął niepeł
Nietypowe zdarzenie. Niepełnosprawny na wózku utknął na przejeździe kolejowym

Nietypowe zdarzenie w gminie Stryszów. Na jednym z przejazdów kolejowych, na torowisku utknął niepełnosprawny na wózku elektrycznym. Pomogli strażacy.

W sobotę (31.08) około 6:30 rano służby ratunkowe otrzymały informację o dosyć nietypowym zdarzeniu w gminie Stryszów. Na przejeździe kolejowym w miejscowości Stronie z powodu rozładowania akumulatora utknął na torach niepełnosprawny na inwalidzkim wózku elektrycznym. Nie był on w stanie samodzielnie zjechać z torów i istniała realna groźba potrącenia przez pociąg.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice oraz druhów ochotników z OSP Stronie. Ci drudzy z racji odległości byli pierwsi na przejeździe i usunęli ciężką maszynę z niepełnosprawnym w bezpieczne miejsce a także zadbali o transport do miejsca zamieszkania.

Wszystko na szczęście dobrze się skończyło, mężczyzna najadł się trochę strachu.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.