Nietypowa akcja andrychowskich strażaków. Trzeba było ściągnąć obrączkę jednej z mieszkanek mias
Osa użądliła w palec mieszkankę Andrychowa. Interweniowali strażacy

Nietypowa akcja andrychowskich strażaków. Trzeba było ściągnąć obrączkę jednej z mieszkanek miasta, której spuchła ręka po użądleniu osy. Wszystko skończyło się na szczęście dobrze.

I w takich akcjach uczestniczą strażacy. W piątek (23.08) służby ratunkowe otrzymały informację, że jedna z mieszkanek Andrychowa zamieszkała na ulicy Powstańców Warszawy potrzebuje pomocy. Została użądlona w rękę, która zaczęła błyskawicznie puchnąć. Na powiększonym palcu zaklinowała się obrączka, której nie dało się ściągnąć i groziło to zatrzymaniem w nim krążenia.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Andrychów, którzy poradzili sobie ze ściągnięciem obrączki. Pierwszej pomocy udzielili kobiecie ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Wszystko skończyło się na szczęście dobrze.

Strażacy uczulają na sezon i zwiększoną aktywność obecność os i szerszeni. Użądlenia owadów mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia, zwłaszcza dla osób uczulonych u których może dojść do gwałtownej reakcji alergicznej. Ich gniazda mogą znajdować się na drzewach, w rogach okien, pod parapetami, na balkonach, przy belkach dachowych i w ociepleniach budynków.  Jeśli są małe, można z zachowaniem ostrożność spryskać owady wodą czy środkiem owadobójczym, jeśli jest to spore gniazdo, lepiej wezwać firmę, która zajmie się jego usunięciem. Warto przypomnieć, że strażacy nie zajmują się likwidacją i usuwaniem takich gniazd, robią to jedynie w przypadku jeśli dochodzi do zagrożenia czyjegoś życia.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 Jan@ 2019-08-23 19:40
Mnie jak użądliła pszczoła w członka to żona kazała mi pasiekę założyć. :lol:
Cytować
+9 #2 lump 2019-08-23 20:02
dobrze że helikopter nie przyleciał
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.