56-letki mężczyzna narobił sobie kłopotów. W przedsionku andrychowskie kościoła oddał mocz i znis
Po pijaku wysikał się w kościele. Odpowie za obrazę uczuć religijnych

56-letki mężczyzna narobił sobie kłopotów. W przedsionku andrychowskie kościoła oddał mocz i zniszczył znajdujące się tam książki, kwiaty i znicze. Policjanci, którzy zatrzymali go w miejscu zdarzenia przebadali go alkomatem. Wydmuchał 2,8 promila...

W środę (21.08) dyżurny andrychowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w przedsionku jednego z kościołów w Andrychowie oddał mocz, a ponadto dokonał uszkodzenia mienia. Skierowani na miejsce policjanci zastali mężczyznę, którego rysopis zgadzał się z podanym w zgłoszeniu.

Jak się okazało 56-letni mieszkaniec Andrychowa był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 2,8 promila alkoholu – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Mężczyzna nie tylko obraził uczucia religijne poprzez oddanie potrzeby fizjologicznej na terenie kościoła, ale również zniszczył znajdujące się tam książki, kwiaty i znicze. Spożywał także  alkohol w miejscu publicznym. Wartość powstałych strat została wyceniona na kwotę 250 złotych.

Mieszkaniec Andrychowa został zatrzymany. W czwartek (22.08) usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych, dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia.

Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Agnieszka 2019-08-23 12:45
No tego jeszcze nie było piekne jaja.ale gosciu był wypity to nawet nie wiedział gdzie jest.a ludzie mogli zareagowa co robi.no ale do wypitego nikt nie podejdzie
Cytować
+4 #2 Hello 2019-08-23 14:18
Cytuję Agnieszka:
No tego jeszcze nie było piekne jaja.ale gosciu był wypity to nawet nie wiedział gdzie jest.a ludzie mogli zareagowa co robi.no ale do wypitego nikt nie podejdzie

Jezeli ludzie nie potrafia kontrolowac ilosci spozywanego alkoholu przez co doprowadzaja sie do stanu, w ktorym nie sa swiadomi tego czego robia to jakim prawem tacy ludzie maja prawa ludzi doroslych i nie maja specjalistyczne j opieki jak male dzieci, ktore sa raczej bardziej rozsadne???
Cytować
-4 #3 Oto słowo pańskie... 2019-08-23 14:47
A czyjeż to uczucia religijne obraził, skoro go nikt nawet nie próbował wyprowadzić? A gdyby się wysikał w innym miejscu publicznym, to pewnie by dostał mandat. A co by bylo, gdyby na trzeźwo w kościele zaczął mieć niekontrolowane śmierdzące wiatry? Też do dwóch lat pudła? Nie bronię tego uczynku, ale przepis o obrazie uczuć religijnych to czyste średniowiecze.
Cytować
+5 #4 bezprzebaczenia 2019-08-23 17:41
" ale przepis o obrazie uczuć religijnych to czyste średniowiecze."
Może następnym razem spróbuje to samo zrobić gdzieś w meczecie?
Sądzę,że też nikt by mu nie zarzucił obrazy uczuć.
Cytować
-3 #5 pawel 2019-08-24 22:44
dokładnie!my zamiast bronić naszej religii to ją wyśmiewamy.Na wschodzie już by wisiał
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.